Latvijā viesojās Pasaules Skautu kustības organizācijas, Eiropas Reģiona valdes priekšsēdētājs Andreas Demarmels.

Šī gada 2.jūnijā Latvijā viesojās Pasaules Skautu kustības organizācijas, Eiropas Reģiona valdes priekšsēdētājs Andreas Demarmels (Andrea Demarmels, Šveice). Vizītes Laikā viņš tikās ar Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas  (LSGCO)  valdi , lai pārrunātu kādu atbalstu reģions var sniegt organizācijai.

Andreas uzsvēra Latvijas organizācijas piederību pasaules skautu ģimenē, kur visi ir svarīgi, ne tikai lielās organizācijas, tādas kā Amerikas un Indonēzijas skauti, bet arī mazās, tādas kā Baltijas valstis. Katrai organizācijai ir viena balss pasaules konferencē (tās notiek reizi trijos gados, nākošā 2014.gada augustā Slovēnijā).  Tikai LSGCO spēj dot pienesumu pasaules organizācija dodot Latvijas situācijas, kultūras un tradīciju dažādību, kas var būt noderīga kādam citam pasaulē. Pārstāvis izklāstīja arī iespējamos palīdzības mehānismus – gan konsultāciju jomā, gan finansiālu resursu pieejamībā.

Tikšanās noslēgumā Eiropas Reģiona vadītājs pateicās par brīvprātīgo darbu,  ko katrs no klātesošajiem veic un aicināja nekad nešaustīt sevi, vai to vajag darīt. Skauti un gaidas veic nenovērtējamu darbu bērnu un jauniešu labā, kā maina indivīdu dzīves un ilgtermiņā uzlabo vietājo un globālo sabiedrību.
Vizītes laikā Andreas tikās arī ar Eiropas Skautu Fonda  (Friends of European Scouting) valdes priekšsēdētāju Jorgenu Rasmusenu (Dānija) un valdes locekli Juri Ulmani (Latvija).

LSGCO  valde pasakās par Andreas īso vizīti Latvijā!

 

Informāciju sagatvoja v.v. Agnija Janosne

2nd of June, 2014 WOSM, Europe Region Chairperson  Andrea Demarmels visited Latvian Scout and Guide central organization (LSGCO).  Purpose of the visit was to give introduction of WOSM to new elected National Board (elected on 8/03/2014), to show Global picture, priorities of organization, wider perspective and possible support.

 

LSGCO is thankful to Andrea for this short, but useful meeting! It gave better understanding of WOSM work and feeling of belonging to the world movement!

Informāciju sagatvoja v.v. Agnija Janosne

Andreas Demarmels kopā ar LSGCO valdi

Comments are closed.