Latviešu gaidismam 100

“Tieši pirms 100 gadiem, 1922. gada 15. martā tika oficiāli reģistrēta Latvijas Gaidu centrālā organizācija (LGCO), kuru uzskata par oficiālo LGCO dibināšanas datumu, lai gan pirmās gaidas Latvijā sāka organizēties jau 1921. gadā. Dibinot savu organizāciju, gaidas gribēja pierādīt, ka latviešu sievietes pašas var noorganizēt, izveidot un vadīt no citām biedrībām neatkarīgu organizāciju.

Šis latviešu sievietes patstāvības gars ir dzīvs gaidās arī šodien, iestājoties par sieviešu tiesībām, aktīvi vadot gan savas vienības un skautu un gaidu jauniešus, gan dažādas darba grupas un procesus organizācijā, gan pašaizliedzīgi iesaistoties palīdzības darbos Ukrainai.

Šobrīd Latvijā aktīvi darbojas vairāk nekā 500 guntiņas, gaidas, dižgaidas, lielgaidas, viedgaidas un vadītājas, vairāki simiti arī disaporā ASV, Kanādā un Austrālijā.

15 topošās jaunās vadītājas aizvadītajā nedēļas nogalē piedalījās Jauno vadītāju apmācībās, kurās apguva skautu un gaidu, līderības un komunikācijas prasmes. Tieši šīs jaunietes kādreiz atbildīgi veidos ģimeni, vietējo kopienu un vadīs mūsu valsti – Latviju.

Paldies visām gaidām, kas ik dienu veic brīvprātīgo darbu, palīdzot augt Latvijas jauniešiem un veidojot Latviju un pasauli labāku!

Novēlu visām gaidām būt pozitīvām, pastāvēt par sevi un nest Latvijas vārdu pasaulē!Sveicu jūs latviešu gaidisma simtgades gadā!

Gaidas, esiet modras!”vad. Inga Kuple, Latvijas gaidu priekšniece

#Gaidām100#LatviešuGaidām100#gaidas#ArvienModras!

Comments are closed.