Konference “ARVIEN MODRI? pienākums pret sevi”

Ikgadējā jaunatnes politikas konference

04.12.2021 plkst. 10.00 -13.00 Rīgā, 11. novembra krastmalā 33 (viesnīcā Wellton Riverside SPA Hotel) un tiešsaistē ( ZOOM)

Kā es rūpējos par sevi? Kā būt modram par sevi?

Ir pandēmijas trešais vilnis, cilvēki ir ierāvušies sevī, apkārt vairāk dzirdam vārdus nāve, “ir aizgājis”, “man viss ir apnicis”. Dažbrīd aizmirstam par sevi. Ir grūti un pazaudējam savu modrību. Skautu un gaidu devīze mūs mudina būt arvien modriem.
Skautu un gaidu solījums saka: “Personīga atbildība attīstīt personīgo potenciālu, ko vien persona spēj.”

Rūpes par sevi ir būtiskas skautu un gaidu vadītājiem, lai sasniegtu kustības misiju un spētu dod šo modrību arī tālāk saviem vadāmajiem – bērniem un jauniešiem.
Kā skautu un gaidu kustības dibinātājs Roberts Beiden – Pauels savā pēdējā vēstījumā skautiem un gaidām teica: “Solis tuvāk laimei ir būt veselīgam un stipram”.

Šīs lietas / tēmas ir aktuālas ikvienam, kurš strādā ar cilvēkiem, īpaši jaunatnes darbiniekiem (brīvprātīgiem, profesionāļiem, pašvaldības, organizācijās, krīzēs un ikdienā).

Aicinām Tevi uz šo iedvesmas konferenci, lai stiprinātu sevi darbam ar jauniešiem!

Programmā:

10.00 -10.05 Ievads

10.05 – 11.00 med.dr. Pēteris Kļava – cilvēka emocionālā un garīgā pasaule

11.00 – 11.30 vad. Paulīna Latsone – Ko dara skauti un gaidas, lai būtu modri par sevi?

11.45 -12.40 Praktiskas darbnīcas par sevi stiprināšanai:

1. Rūdīšanās un elpošana, Māris Žunda, Rūdīšanās skola.
Māris ir “Rūdīšanās skolas” vadītājs, pirtnieks, elpošanas tehnikas apguvis pie pasaules slavenā Vima Hofa. Māris jauniešu vecumā ir darbojies jaunantes organizācijā “Kovārnis”, strādājis IT jomā.
Nodarbības laikā varēs gūt ieskatu cik būtiski ir rūdīties, trenēt pareizu elpošanu – mājās, ārā, darbā, skolā utt. – un ko elpošana dod indivīda mieram.

2. Meža terapija
Laura Ansone, bioloģe ar lielu pieredzi tūrismā, tai skaitā ilgi strādājot biedrībā “Piedzīvojumā gars”, darbojusies skautos un gaidās.
Meža terapija ir uz mentālu atpūtu un refleksiju tēmēta prakse dabā. Nodarbības laikā uzzināsiet gan zinātnē pierādītas sakarības par to kādu efektu būšana dabā atstāj uz cilvēku, gan kā to izmantot savā personīgajā dzīvē un darbā savās vienībās.

3. Meditācija (tiešsaistē)
Ansis Jurģis Stabingis, psihoterapeits, Apzinātības un miera prakse. Nodarbības laikā varēs uzzināt par meditācijas praksēm un izmēģināt arī praksē kādu meditācijas uzdevumu.

12.45 -13.00 Noslēgums

*tiešsaistē būs vērojamas pirmās divas uzrunas un būs iespēja piedalīties vienā praktiskajā darbnīcā.

Pasākums notiks gan klātienē, gan tiešsaistē.

Dalība tikai ar iepriekšēju reģistrāciju, aizpildot reģistrācijas anketu: https://ej.uz/Pieteikums_4_12

Lūdzam pieteikties pasākumam līdz ceturtdienai, 02.12.2021.

Pasākums tiek organizēts arī ar brīvprātīgā darba atbalstu un līdzfinansēts Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Comments are closed.