Kāda būtu Latvija, ja ikviens 2h nedēļā veltītu brīvprātīgajam darbam? (27)

Marta Kucina brīvprātīgi palīdz vecāka gada gājuma cilvēkiem ikdienas saimniecības darbos. Viņa, kopā ar citām gaidām, sanes malku, pabaro mājdzīvniekus un iegādājas pārtiku.

Tā ir Vaboles 45. gaidu vienības sena tradīcija – rūpēties par senioriem vietējā pašvaldībā.

Marta ir skolniece, brīvajā laikā viņa dejo tautas dejas, dzied, labprāt zīmē un cep kūkas. Jau piecus gadu līdzdarbojas skautu un gaidu organizācijā.

Marta tic: “Ja katrs Latvijas iedzīvotājs veltītu vismaz divas stundas brīvprātīgā darba nedēļā, Latvija kļūtu sirdssiltāka.”

Marta Kucina, gaida

Svinot savas darbības atjaunošanas trīsdesmitgadi, biedrība “Latvijas skautu un gaidu centrālā organizācija” ir izveidojusi 30 video stāstus, lai iedvesmotu ikvienu Latvijas iedzīvotāju veltīt vismaz divas stundas nedēļā brīvprātīgajam darbam. Biedrība katru dienu ( no 27.10.2020-24.11.2020.) sociālajos tīklos publicēs vienu īsstāstu.

Dokumentālajos video skauti un gaidas stāsta par savu pieredzi, veicot darbus, kas palīdz kopienai, aicinot ikvienu Latvijas iedzīvotāju vismaz divas stundas nedēļā veltīt brīvprātīgajam darbam.

Brīvprātīgā darbs ir visā pasaulē atzīts un populārs veids, kā iedzīvotāji iesaistās sabiedriskajā dzīvē un pārveido, uzlabo savu un apkārtējo dzīves kvalitāti.

Projekta radošā komanda:

Idejas autore: Eva Johansone

Operators un montāžas režisors: Jānis Kešāns

Producēšana: Agnija Jansone

Video sērija ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Video sērijas par brīvprātīgo darbu izplatīšanu līdzfinansē EEZ un Norvēģijas grants. Par šī video saturu atbild biedrība “Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija”