Kāda būtu Latvija, ja ikviens 2h nedēļā veltītu brīvprātīgajam darbam? (25)

Līna Lauberte ārpus tūristu sezonas Vecāķu pludmalē brīvprātīgi vāc atkritumus, ko atstājuši citi un izskalojusi jūra. Lai mūsu kopīgā vide būtu tīrāka un putni un zvēri neietu bojā no cilvēku radītajiem atkritumiem. Dabā ejot, “neatstāj pēdas” ir viens no āra dzīves ētikas principiem, ko praktizē skauti un gaidas Latvijā un pasaulē.

Viņa ir Rīgas 1. gaidu vienības priekšniece, ikdienā strādā mārketinga jomā.

Līna tic: “Ja katrs veltītu vismaz divas stundas nedēļā brīvprātīgajam darbam, Latvija kļūtu vēl tīrāka.”

Līna Lauberte, skautu un gaidu vadītāja

Svinot savas darbības atjaunošanas trīsdesmitgadi, biedrība “Latvijas skautu un gaidu centrālā organizācija” ir izveidojusi 30 video stāstus, lai iedvesmotu ikvienu Latvijas iedzīvotāju veltīt vismaz divas stundas nedēļā brīvprātīgajam darbam. Biedrība katru dienu ( no 27.10.2020-24.11.2020.) sociālajos tīklos publicēs vienu īsstāstu.

Dokumentālajos video skauti un gaidas stāsta par savu pieredzi, veicot darbus, kas palīdz kopienai, aicinot ikvienu Latvijas iedzīvotāju vismaz divas stundas nedēļā veltīt brīvprātīgajam darbam.

Brīvprātīgā darbs ir visā pasaulē atzīts un populārs veids, kā iedzīvotāji iesaistās sabiedriskajā dzīvē un pārveido, uzlabo savu un apkārtējo dzīves kvalitāti.

Projekta radošā komanda:

Idejas autore: Eva Johansone

Operators un montāžas režisors: Jānis Kešāns

Producēšana: Agnija Jansone

Video sērija ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Video sērijas par brīvprātīgo darbu izplatīšanu līdzfinansē EEZ un Norvēģijas grants. Par šī video saturu atbild biedrība “Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija”

Comments are closed.