Kāda būtu Latvija, ja ikviens 2h nedēļā veltītu brīvprātīgajam darbam? (24)

Jolanta un Samanta Ābolas brīvprātīgi darbojas Valmieras jauniešu centrā. Viņas kopā ar citiem jaunajiem aktīvistiem organizē kvalitatīvu brīvā laika pavadīšanu Valmieras un Kocēnu novada jauniešiem.

Māsas stāsta: “Mūsuprāt, ir jauki, ja savu brīvo laiku varam pavadīt, organizējot pasākumus, iesaistot vietējos iedzīvotājus. Tas mums sagādā prieku!”.

Viņas ir gaidas Kocēnu 38. skautu vienībā, 2020. gadā abas piedalījās un veiksmīgi pabeidza skautu un gaidu jauno līderu apmācības.

Samanta un Jolanta tic: “Ja katrs no mums vismaz divas stundas nedēļā veltītu brīvprātīgajam darbam, Latvija būtu dzīvespriecīgāka.”

Samanta un Jolanta Ābolas, gaidas

Svinot savas darbības atjaunošanas trīsdesmitgadi, biedrība “Latvijas skautu un gaidu centrālā organizācija” ir izveidojusi 30 video stāstus, lai iedvesmotu ikvienu Latvijas iedzīvotāju veltīt vismaz divas stundas nedēļā brīvprātīgajam darbam. Biedrība katru dienu ( no 27.10.2020-24.11.2020.) sociālajos tīklos publicēs vienu īsstāstu.

Dokumentālajos video skauti un gaidas stāsta par savu pieredzi, veicot darbus, kas palīdz kopienai, aicinot ikvienu Latvijas iedzīvotāju vismaz divas stundas nedēļā veltīt brīvprātīgajam darbam.

Brīvprātīgā darbs ir visā pasaulē atzīts un populārs veids, kā iedzīvotāji iesaistās sabiedriskajā dzīvē un pārveido, uzlabo savu un apkārtējo dzīves kvalitāti.

Projekta radošā komanda:

Idejas autore: Eva Johansone

Operators un montāžas režisors: Jānis Kešāns

Producēšana: Agnija Jansone

Video sērija ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Video sērijas par brīvprātīgo darbu izplatīšanu līdzfinansē EEZ un Norvēģijas grants. Par šī video saturu atbild biedrība “Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija”

Comments are closed.