Kāda būtu Latvija, ja ikviens 2h nedēļā veltītu brīvprātīgajam darbam? (23)

Aina Rubene brīvprātīgi labiekārtojusi Stāķu parku Gulbenes novadā. Tas tapis kā mācību, sajūtu un izziņas vieta vietējā kopienā. Līdzās dabas viesistabai, stāstītavai, diska golfa trasei, sajūtu takai, Aina izveidojusi arī ugunskura vietu, dabas klasi un Jura dienas objektu. Šī zaļā vieta ir publiska un pieejama ikvienam. Viņa ikdienā brīvprātīgi kopj šo parku un aicina to darīt arī bērnus: “Ejiet pie dabas un baudiet dienas labas!”

Aina ikdienā ir sporta pedagoģe Stāķu pamatskolā. 2018.gadā, pēc dalības Gulbenes jauniešu organizācijas “Dēms” organizētā un skautu un gaidu vadītā seminārā “Par zaļu dzīvi atpūta un ikdienā”, Aina pieteicās uz skautu un gaidu jauno vadītāju apmācībām un drīz pēc tam dibināja arī Stāķu 18.skautu un gaidu vienību, dodot iespēju vietējiem bērniem un jauniešiem līdzdarboties skautu un gaidu kustībā. 

Aina tic: “Ja katrs no mums vismaz divas stundas nedēļā veltītu brīvprātīgajam darbam, Latvija būtu bagātāka.”

Aina Rubene, skautu un gaidu vadītāja

Svinot savas darbības atjaunošanas trīsdesmitgadi, biedrība “Latvijas skautu un gaidu centrālā organizācija” ir izveidojusi 30 video stāstus, lai iedvesmotu ikvienu Latvijas iedzīvotāju veltīt vismaz divas stundas nedēļā brīvprātīgajam darbam. Biedrība katru dienu ( no 27.10.2020-24.11.2020.) sociālajos tīklos publicēs vienu īsstāstu.

Dokumentālajos video skauti un gaidas stāsta par savu pieredzi, veicot darbus, kas palīdz kopienai, aicinot ikvienu Latvijas iedzīvotāju vismaz divas stundas nedēļā veltīt brīvprātīgajam darbam.

Brīvprātīgā darbs ir visā pasaulē atzīts un populārs veids, kā iedzīvotāji iesaistās sabiedriskajā dzīvē un pārveido, uzlabo savu un apkārtējo dzīves kvalitāti.

Projekta radošā komanda:

Idejas autore: Eva Johansone

Operators un montāžas režisors: Jānis Kešāns

Producēšana: Agnija Jansone

Video sērija ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Video sērijas par brīvprātīgo darbu izplatīšanu līdzfinansē EEZ un Norvēģijas grants. Par šī video saturu atbild biedrība “Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija”

Comments are closed.