Kāda būtu Latvija, ja ikviens 2h nedēļā veltītu brīvprātīgajam darbam? (22)

Skautu un gaidu vadītāji jau no kustības dibināšanas Latvijā 1917. gadā (un 30 gadus atjaunotajā Latvijā) iesaistās brīvprātīgajā darbā: vadot nodarbības, organizējot nometnes un pārgājienus bērniem un jauniešiem. Savu brīvo laiku skautu un gaidu vadītāji pavada, lai mācītu viņiem būt draudzīgiem, patiesiem, pašaizliedzīgiem, darbīgiem un uzticīgiem Latvijai, dabas draugiem un možiem grūtībās.

Vairāk nekā 100 skautu un gaidu brīvprātīgo Latvijā un tikpat daudz ārpus Latvijas ik nedēļu velta vismaz 5 – 10 h brīvprātīgā darba kustības darbības nodrošināšanai. Lai Latvijas jaunā paaudze (gan Latvijā, gan latviešu kopienās Austrālijā, ASV un Kanādā) izaugtu par krietniem un aktīviem mūsu valsts un pasaules pilsoņiem!

“Mēs veidojam pasauli labāku! Pievienojies arī Tu!”

Šodien, 24. novembrī, Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija svin savu 30 gadu jubileju neatkarīgā Latvijā. 1990.gada 24. novembrī notika Latvijas Gaidu un skautu organizācijas atjaunošanas padomes pilnsapulce un tika nolemts dibināt “Latvijas Skautu un gaidu centrālo organizāciju” (LSGCO). LSGCO ir 1940.gadā padomju varas aizliegto Latvijas skautu centrālas organizācijas un Latvijas gaidu biedrības darbību legālā atjaunotāja un turpinātāja.

Organizācijas jubilejas konference “Skauti un gaidas – vakar, šodien un rīt” notiks tiešsaistē – sestdien 28. novembrī plkst. 10.00-13.00, ar mērķi aktualizēt brīvprātīgo darbu ar jaunatni Latvijā. Pasākumu atklās organizācijas Goda prezidents, Latvijas prezidents Egils Levits, būs trīs lasījumi par organizācijas vēsturi un pieredzi brīvprātīgajā darbā ar jaunatni, konferenci noslēgs paneļdiskusija par šodienas izaicinājumiem un nākotnes iespējām kustības attīstībā. Aicināti visi interesenti!

Sīkāk: https://www.facebook.com/events/420982999084798

Latvijas skautu un gaidu vadītāji

Svinot savas darbības atjaunošanas trīsdesmitgadi, biedrība “Latvijas skautu un gaidu centrālā organizācija” ir izveidojusi 30 video stāstus, lai iedvesmotu ikvienu Latvijas iedzīvotāju veltīt vismaz divas stundas nedēļā brīvprātīgajam darbam. Biedrība katru dienu ( no 27.10.2020-24.11.2020.) sociālajos tīklos publicēs vienu īsstāstu.

Dokumentālajos video skauti un gaidas stāsta par savu pieredzi, veicot darbus, kas palīdz kopienai, aicinot ikvienu Latvijas iedzīvotāju vismaz divas stundas nedēļā veltīt brīvprātīgajam darbam.

Brīvprātīgā darbs ir visā pasaulē atzīts un populārs veids, kā iedzīvotāji iesaistās sabiedriskajā dzīvē un pārveido, uzlabo savu un apkārtējo dzīves kvalitāti.

Projekta radošā komanda:

Idejas autore: Eva Johansone

Operators un montāžas režisors: Jānis Kešāns

Producēšana: Agnija Jansone

Video sērija ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Video sērijas par brīvprātīgo darbu izplatīšanu līdzfinansē EEZ un Norvēģijas grants. Par šī video saturu atbild biedrība “Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija”

Comments are closed.