Kāda būtu Latvija, ja ikviens 2h nedēļā veltītu brīvprātīgajam darbam? (20)

Ginta Prūse brīvprātīgi darbojos diakonijas darbā. Rūpējoties un atbalstot cilvēkus, kuri nonākuši grūtībās, pārbaudījumos, nelaimē vai krīzē. Ginta saka: “Šī mana kalpošana ir balstīta garīgās vērtībās.”

Viņa ir devusi gaidu solījumu pirms 30 gadiem, kad tika atjaunota Latvijas skautu un gaidu organizācija, brīvprātīgi darbojas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā gan rūpējoties un sniedzot sirdssiltumu draudzes senjoriem, gan Alfas nodarbībās, kas palīdz ikvienam, kas vēlas rast atbildes uz vissvarīgākajiem savas dzīves jautājumiem, arī kristīgajā ticībā. 

Ginta tic: “Ja katrs no mums vismaz divas stundas nedēļā veltītu brīvprātīgajam darbam, Latvija būtu līdzcietīgāka.”

Ginta Prūse, viedgaida

Svinot savas darbības atjaunošanas trīsdesmitgadi, biedrība “Latvijas skautu un gaidu centrālā organizācija” ir izveidojusi 30 video stāstus, lai iedvesmotu ikvienu Latvijas iedzīvotāju veltīt vismaz divas stundas nedēļā brīvprātīgajam darbam. Biedrība katru dienu ( no 27.10.2020-24.11.2020.) sociālajos tīklos publicēs vienu īsstāstu.

Dokumentālajos video skauti un gaidas stāsta par savu pieredzi, veicot darbus, kas palīdz kopienai, aicinot ikvienu Latvijas iedzīvotāju vismaz divas stundas nedēļā veltīt brīvprātīgajam darbam.

Brīvprātīgā darbs ir visā pasaulē atzīts un populārs veids, kā iedzīvotāji iesaistās sabiedriskajā dzīvē un pārveido, uzlabo savu un apkārtējo dzīves kvalitāti.

Projekta radošā komanda:

Idejas autore: Eva Johansone

Operators un montāžas režisors: Jānis Kešāns

Producēšana: Agnija Jansone

Video sērija ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Video sērijas par brīvprātīgo darbu izplatīšanu līdzfinansē EEZ un Norvēģijas grants. Par šī video saturu atbild biedrība “Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija”


Comments are closed.