Kāda būtu Latvija, ja ikviens 2h nedēļā veltītu brīvprātīgajam darbam? (18)

Maija un Jānis Šķiņķi visu savu dzīvi brīvprātīgi veltījuši latviešu sabiedrības veidošanai ārzemēs. No DP nometnēm Vācijā līdz mūsdienām rūpējas par latvisku jaunatni un Latvijas idejas kopšanu.

Gadu desmitiem rūpējās par Latvijas skautu un gaidu organizāciju – 80tajos gados palīdzēja to atjaunot un bija klāt Latvijas neatkarības atgūšanā. Viņi turpina atbalstīt latviešu skautus un gaidas gan Latvijā, gan ASV, Austrālijā un Kanādā.

Jānis un Maija tic: “Ja katrs no mums (Latvijā un ārpus tās) veltītu vismaz divas stundas nedēļā brīvprātīgajam darba, Latvija būtu labāka valsts.”

Maija un Jānis Šķiņķi, skautu un gaidu vadītāji

Svinot savas darbības atjaunošanas trīsdesmitgadi, biedrība “Latvijas skautu un gaidu centrālā organizācija” ir izveidojusi 30 video stāstus, lai iedvesmotu ikvienu Latvijas iedzīvotāju veltīt vismaz divas stundas nedēļā brīvprātīgajam darbam. Biedrība katru dienu ( no 27.10.2020-24.11.2020.) sociālajos tīklos publicēs vienu īsstāstu.

Dokumentālajos video skauti un gaidas stāsta par savu pieredzi, veicot darbus, kas palīdz kopienai, aicinot ikvienu Latvijas iedzīvotāju vismaz divas stundas nedēļā veltīt brīvprātīgajam darbam.

Brīvprātīgā darbs ir visā pasaulē atzīts un populārs veids, kā iedzīvotāji iesaistās sabiedriskajā dzīvē un pārveido, uzlabo savu un apkārtējo dzīves kvalitāti.

Projekta radošā komanda:

Idejas autore: Eva Johansone

Operators un montāžas režisors: Jānis Kešāns

Producēšana: Agnija Jansone

Video sērija ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Video sērijas par brīvprātīgo darbu izplatīšanu līdzfinansē EEZ un Norvēģijas grants. Par šī video saturu atbild biedrība “Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija”

Comments are closed.