Kāda būtu Latvija, ja ikviens 2h nedēļā veltītu brīvprātīgajam darbam? (16)

Liene ikdienā strādā ar datiem un smejoties saka, ka Excel ir viņas labākais draugs. Liene jau 14 gadus ir skautu un gaidu organizācijā, ex Latvijas gaidu priekšniece (2011-2014). Kopā ar domubiedriem ada zeķītes priekšlaicīgi dzimušiem bērniņiem. Viņa tic, ka veicot brīvprātīgo darbu, pasaule kļūst līdzjūtīgāka. Šādi rokdarbi iepriecina sirdi un meditatīvi atbrīvo no domām par ikdienas raizēm.

“Mani iedvesmo cilvēki, kas DARA. Pasaule ir nepilnīga, un mums katram dota izvēle – sūkstīties vai celties un darīt, lai pasauli izmainītu. Raiņa vārdiem:
“Pats cīnies, domā, spried un sver,
Pats esi kungs—pats laimei durvis ver!”

Liene tic, ka ja mēs katrs veltītu divas stundas brīvprātīgā darba nedēļā, Latvija kļūtu iejūtīgāka.

Rīt, 17.novembrī tiks atzīmēta Pirms laika dzimušo bērnu diena. Apmēram 5-10% no bērniņiem piedzimst ātrāk, kā mediķi prognozējuši. Šie mazuļi ir trauslāki un saudzējamāki, dažkārt tie ir izaicinājumi jaunajām māmiņām un tētiem. Saudzēsim un atbalstīsim jaunās māmiņas ( un arī jaunos tētus)!

Liene Mekša, viedgaida

Svinot savas darbības atjaunošanas trīsdesmitgadi, biedrība “Latvijas skautu un gaidu centrālā organizācija” ir izveidojusi 30 video stāstus, lai iedvesmotu ikvienu Latvijas iedzīvotāju veltīt vismaz divas stundas nedēļā brīvprātīgajam darbam. Biedrība katru dienu ( no 27.10.2020-24.11.2020.) sociālajos tīklos publicēs vienu īsstāstu.

Dokumentālajos video skauti un gaidas stāsta par savu pieredzi, veicot darbus, kas palīdz kopienai, aicinot ikvienu Latvijas iedzīvotāju vismaz divas stundas nedēļā veltīt brīvprātīgajam darbam.

Brīvprātīgā darbs ir visā pasaulē atzīts un populārs veids, kā iedzīvotāji iesaistās sabiedriskajā dzīvē un pārveido, uzlabo savu un apkārtējo dzīves kvalitāti.

Projekta radošā komanda:

Idejas autore: Eva Johansone

Operators un montāžas režisors: Jānis Kešāns

Producēšana: Agnija Jansone

Video sērija ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Video sērijas par brīvprātīgo darbu izplatīšanu līdzfinansē EEZ un Norvēģijas grants. Par šī video saturu atbild biedrība “Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija”.

Comments are closed.