Kāda būtu Latvija, ja ikviens 2h nedēļā veltītu brīvprātigajam darbam? (12)

Artis Berkmanis ir asins donors jau daudzus gadus. Viņš regulāri ziedo asinis, jo uzskata, ka tas ir vieglākais – dot citiem to, kas pašam netrūkst. Artis jau 20 gadus brīvprātīgi darbojas skautu un gaidu organizācijā – vada Rīgas 69. skautu un gaidu vienību, iknedēļas nodarbības, nometnes un pārgājienus bērniem un jauniešiem. Viņš arī brīvprātīgi dienē zemessardzē.


Viņš tic: “Ja katrs Latvijas iedzīvotājs veltītu vismaz divas stundas nedēļā brīvprātīgajam darbam, Latvija būtu vēl mīļāka.”

Šobrīd, COVID-19 pandēmijas laikā, Latvijas donorcnetra krājumi ir ļoti samazinājušies,  viņi aicina cilvēkus bez saslimšanas simptomiem, ziedot asinis! 

Dalies ar savām asinīm, tu vari izglābt kāda dzīvību!

Artis Berkmanis, skautu un gaidu vadītājs

Svinot savas darbības atjaunošanas trīsdesmitgadi, biedrība “Latvijas skautu un gaidu centrālā organizācija” ir izveidojusi 30 video stāstus, lai iedvesmotu ikvienu Latvijas iedzīvotāju veltīt vismaz divas stundas nedēļā brīvprātīgajam darbam. Biedrība katru dienu ( no 27.10.2020-24.11.2020.) sociālajos tīklos publicēs vienu īsstāstu.

Dokumentālajos video skauti un gaidas stāsta par savu pieredzi, veicot darbus, kas palīdz kopienai, aicinot ikvienu Latvijas iedzīvotāju vismaz divas stundas nedēļā veltīt brīvprātīgajam darbam.

Brīvprātīgā darbs ir visā pasaulē atzīts un populārs veids, kā iedzīvotāji iesaistās sabiedriskajā dzīvē un pārveido, uzlabo savu un apkārtējo dzīves kvalitāti.

Projekta radošā komanda:

Idejas autore: Eva Johansone

Operators un montāžas režisors: Jānis Kešāns

Producēšana: Agnija Jansone

Video sērija ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Video sērijas par brīvprātīgo darbu izplatīšanu līdzfinansē EEZ un Norvēģijas grants. Par šī video saturu atbild biedrība “Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija”.

Comments are closed.