Kāda būtu Latvija, ja ikviens 2h nedēļā veltītu brīvprātigajam darbam? (11)

Māsas Luīze un Katrīna brīvprātīgi rūpējas par tīru vidi, kā arī pašas ievēro “neatstāj pēdas dabā” principus. Viņas kopā ar citiem Jūrmalas skautiem un gaidām regulāri tīra ļaužu piedrazotās Lielupes un Buļļupes salas. “Lielāko daļu laika, kuru nepavadām skolā, mēs esam dejošanas mēģinājumos vai koncertos. Mēs dejojam DA ”Dancītis”. Brīvajā laikā mēs ar prieku dodamies uz skautu nodarbībam un darām labos darbus,” atzīst māsas.


Luīze un Katrīna tic: “Ja katrs Latvijas iedzīvotājs veltītu vismaz divas stundas nedēļā brīvprātīgajam darbam, Latvija būtu bērniem draudzīgāka.”

Katrīna un Luīze Švernas, gaidas

Svinot savas darbības atjaunošanas trīsdesmitgadi, biedrība “Latvijas skautu un gaidu centrālā organizācija” ir izveidojusi 30 video stāstus, lai iedvesmotu ikvienu Latvijas iedzīvotāju veltīt vismaz divas stundas nedēļā brīvprātīgajam darbam. Biedrība katru dienu ( no 27.10.2020-24.11.2020.) sociālajos tīklos publicēs vienu īsstāstu.

Dokumentālajos video skauti un gaidas stāsta par savu pieredzi, veicot darbus, kas palīdz kopienai, aicinot ikvienu Latvijas iedzīvotāju vismaz divas stundas nedēļā veltīt brīvprātīgajam darbam.

Brīvprātīgā darbs ir visā pasaulē atzīts un populārs veids, kā iedzīvotāji iesaistās sabiedriskajā dzīvē un pārveido, uzlabo savu un apkārtējo dzīves kvalitāti.

Projekta radošā komanda:

Idejas autore: Eva Johansone

Operators un montāžas režisors: Jānis Kešāns

Producēšana: Agnija Jansone

Video sērija ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Video sērijas par brīvprātīgo darbu izplatīšanu līdzfinansē EEZ un Norvēģijas grants. Par šī video saturu atbild biedrība “Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija”.


Comments are closed.