Kā iestāties skautos un gaidās?

20616916_1521909634559263_7119097548990504275_oKā iestāties skautos un gaidās?

Skauti un gaidas ir atvērta kustība, aicinot pievienoties ikvienu, kurš vēlas iesaistīties aizraujošā piedzīvojumā, neatkarīgi no vecuma un iepriekšējas pieredzes āra dzīvē, skautismā un gaidismā.

Ja esi bērns vai jaunietis no 7 – 22 gadiem, tad pievienojies vienībai, kas atrodas Tavā apkārtnē un iesaisties kādā no darbības pakāpēm:

  • Mazskautu vai guntiņu, ja Tev ir 7 – 11 gadi;
  • Skautu vai gaidu, ja Tev ir 12 – 15 gadi;
  • Dižskautu vai dižgaidu, ja Tev ir 15 – 17 gadi;
  • Roveru vai lielgaidu, ja Tev 18 – 22 gadi;

Ja esi pieaugušais (18+) un vēlies darboties brīvprātīgi, dodot savu ieguldījumu Latvijas nākotnes veidošanā, tad vari kļūt par:

  • Skautu vai gaidu brīvprātīgo vadītāju, uzsākot vadīt savu skautu un gaidu vienību vai vadītāja palīgu, pievienojoties jau pie kādas no esošajām vienībām;
  • Brīvprātīgo, palīdzot vienības vai organizācijas darbībā un attīstībā, ieguldot savas zināšanas un specifiskas prasmes.

Meklē vienību, kas darbojas Tavā apkārtnē un pievienojies viņiem. Ja tādu nezini, tad sazinies Latvijas skautu un gaidu organizāciju un saņemsi padomu.

Vienību saraksts – meklē tuvāko vienību

Skauti_ugunskursTUVĀKIE PASĀKUMI tiem, kas vēlas pievienoties mūsu organizācijai

Ja vēlies uzzināt vairāk par to, ko un kā dara skauti un gaidas, lai saprastu, vai vēlies pievienoties lielākajai bērnu un jauniešu kustībai pasaulē. Tev ir iespēja piedalīties:

IEVADSEMINĀRĀ par Latvijas Skautu un gaidu organizācijas darbību. Šis seminārs paredzēts pilngadīgajiem, kuri vēlas uzzināt vairāk par skautu un gaidu kustību, darbības metodēm un to, kā iesaistīties organizācijas darbībā. Nākamie ievadsemināri notiek skautu un gaidu birojā Audēju ielā 8, Rīga, bet pandēmijas laikā tiešsaistē. Tuvākie semināri:

7. decembrī, plkt.19.00, sīkāk – https://fb.me/e/87AbOwKlR

4. janvārī, plkst. 19.00, sīkāk https://fb.me/e/IhyPXbkI

JAUNO VADĪTĀJU APMĀCĪBĀS

Kādreiz esi aktīvi darbojies skautu un gaidu organizācijā un vēlies atgreizties? Vai vēlies kļūt par skautu un gaidu vadītāju?

Nākamie vadītāju sagatavošanas kursi notiks 2021/22 gada sezonā.

Īsāka veida tematiskās apmācības notiek regulāri, seko līdzi skautu un gaidu Facebook labai www.facebook.com/skautiungaidas/ – sadaļā – Pasākumi (Events).

Pandēmijas laikā vari iesaistīties arī #SkautoMājās un #GaidoMājās aktivitātēs – skaties mājas lapas sadaļā: #DariMājās.

NOMETNĒ „24. Paralēle”. Šī nometne tiek rīkota interesentiem –gan pieaugušajiem, gan bērniem un jauniešiem, kuri vēlas uzzināt un izdzīvot to, ko un kā dara skauti un gaidas, un gūt praktiskas iemaņas skautu un gaidu mākās. Sekojiet līdz informācijai mājaslapā un facebook lapā par nākamajiem pasākumiem.

SEZONAS ATKLĀŠANAS PASĀKUMOS . No 11.-13. septembrim visā Latvijā notiks skautu un gaidu sezonas atklāšanas pasākumi gan pieaugušo, gan bērnu/jauniešu auditorijām. Vairāk info: http://skauti.lv/sezonas-atklasanas-pargajieni-11-13-09-2020/

Seko informācijai organizācijas sociālajos medijos:

https://www.facebook.com/skautiungaidas/

https://www.instagram.com/skautiungaidas/

https://twitter.com/skautiungaidas

Youtube