Jauno līderu apmācības 2022 – 1.posms

Veiksmīgi aizvadīts LSGCO jauno līderu apmācību “Kopnieku kursi” 1. posms.

Pagājušajā nedēļas nogalē 21. – 22. maijā Siguldā norisinājās skautu un gaidu jauno līderu apmācību “Kopnieku kursi” 1. posms. Tajā piedalījās 20 jaunieši – topošie vienaudžu līderi no dažādām Latvijas skautu un gaidu vienībām. 

Apmācību pirmā posma laikā dalībnieki savstarpējii iepazinās, izaicināja sevi pilsētas spēlē Siguldā, apguva būtiskāko par skautu un gaidu darbības pamatprincipiem, kā arī diskutēja par ideālo vienaudžu līdera jeb kopnieka tēlu un izvirzīja savas apņemšanās, ko vēlas sasniegt apmācību laikā.

Dalībnieki atzina, ka pasākuma laikā sevi visvairāk izaicinājuši sociāli, jo, lai izpildītu dotos uzdevumus, nācies uzrunāt un sarunāties gan ar svešiniekiem uz ielas, gan arī apmācību laikā – iepazīstot tuvāk vienaudžus no citām vienībām un mācoties sadarboties ar tiem. COVID19 pandēmijas laikā  iespējas iepazīt jaunus cilvēkus bija ierobežotas, bet šo gūto pieredzi apmācību laikā dalībnieki vērtēja pozitīvi. 

Šī gada apmācību treneru komanda ir jauna, taču katrs spēj dot savu pienesumu un pieredzi, jo ir gan pieredzējuši vadītāji apmācību organizēšanā, gan jaunie vadītāji, kuriem ir iespēja izaicināt sevi un praktizēt savas vadības prasmes, gan iepriekšējo “Kopnieku kursu” absolventi, kas spēj dot personīgo pieredzi no dalībnieku un jauniešu skatupunka. 

Paldies sakām Laurenču sākumskolai par atvērtību un viesmīlību, atvēlot apmācību norisei savas skolas telpas un teritoriju, SIA “Arseja” par garšīgajām pusdienām, kā arī Siguldas skautu un gaidu vienībai par inventāru. Novērtējam iespēju sadarboties ar pretimnākošiem un atvērtiem partneriem.

Apmācības realizēja brīvprātīgie un tās tika līdzfinansētas Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

#skauti #gaidas #BrīvprātīgaisDarbs #Drips #KopniekuKursi #TapisArJauniešuEnerģiju #jaunieši #VienaudžuLīderi

Comments are closed.