Jaunieši izzina strēlnieku laika vēsturi

Turpinot starpkaru Latvijas laikā iesākto roveru tradīciju – doties ik gadu uz Ložmetējkalnu- jau 18. reizi 236 skauti un gaidas no visas Latvijas pulcējas ziemas sagaitā „Baltais vilks”, lai izzinātu un izdzīvotu strēlnieku laiku.

“Tas ir laiks janvāra sākumā, kad mēs – skauti un gaidas – tiekamies Ložmetējkalnā, lai iepazītu laiku, kad strēlnieki devās Ziemassvētku kaujās, aizsargājot savu zemi. Jaunieši izzinās kāds bija šis laiks, kā tika aizvadīta strēlnieku ikdiena un, ko strēlnieki darīja savā brīvajā laikā.  2020. gada “Baltā vilka” vadmotīvs ir laiks – strēlnieku laiks” stāsta vad. Nils Klints, ilggadējs nometnes vadītājs.

Sagaita pilnībā norisinās āra apstākļos un dzīvošana nodrošināta apkurināmās teltīs, jaunieši paši gatavo ēst un apgūst dzīves prasmes.  Programma ir veidota, lai jauniešiem būtu iespēja izpildīt skautu un gaidu prasības āra piedzīvojumu prasmju pilnveidē, sevišķi ziemas prasmēs. Piemēram, gatavojot uzturvētīgas uzkodas būšanai ārā ziemā, orientēšanos, pirmo palīdzību, apgūstot higiēnas pamatlietas nometnē u.c. Kā arī iepazīt strēlnieku laiku – gan vēsturiski, gan viņu sadzīvi un ikdienu, piedaloties izzinošās un prasmju nodarbībās – strēlnieku rokdarbos gredzenu un nozīmīšu veidošanā, vēstuļu rakstīšanā, teātra spēlēšanā, dziesmu dziedāšanā.  Nodarbību vadīšanā iesaistīti arī skautu un gaidu sadarbības partneri – Latvijas Valsts mežu, Aizsardzības ministrijas, Latvijas Mazpulku pārstāvji.

Pasākuma organizēšanu veic jaunieši pēc principa – vienaudzis – vienaudzim, ar nelielu pieaugušo brīvprātīgo atbalstu. Brīvprātīgais darbs ir pamats skautu un gaidu organizācijas ikdienas darbībai.

Ikviens interesents 11.janvārī, sākot no plkst. 18.00 ir aicināts apmeklēt nometni “Baltais Vilks”. Nometnes viesiem būs iespēja redzēt un uzzināt, kā skauti un gaidas nometņo, kā arī apskatīt vēstures ekspozīciju par Ziemassvētku kaujām un skautisma vēsturi. Plkst. 17.30 notiks Valgundes pagasta svinīgais pasākums Ložmetējkalnā.

“Baltais Vilks” šogad pulcēs  236 dalībniekus no visas Latvijas –  (208) skauti un gaidas no Rīgas, Jūrmalas, Ogres, Ogresgala, Tukuma, Valmieras, Kocēniem, Saldus un Baldones, 22 jaunsargi no Lielvārdes un Kurzemes novadiem, kā arī 6 dalībnieki no “Mazā Nameja” (starptautisko misiju veterānu bērnu kopienas).

Nometne “Baltais vilks 2020” tapusi ar Nacionālo bruņoto spēku, āra dzīves izglītības centra “Pelēkais vilks” materiāltehnisko atbalstu, Latvijas skautu un gaidu brīvprātīgo vadītāju ieguldījumu, kā arī ar Rīgas domes finansiālu atbalstu un dalībnieku vecāku līdzmaksājumu. Aktivitāte īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2020. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Skautisms un gaidisms ir jaunatnes neformālās audzināšanas kustības, kas papildina skolu un ģimeni. To mērķis ir audzināt jaunatni par krietniem un derīgiem savas valsts un pasaules pilsoņiem. Skautisms un gaidisms attīsta pašpaļāvību,  vēlmi izzināt, atklāt un gribu mācīties. Šobrīd Latvijā vairāk kā 900 aktīvu skautu un gaidu. Latvijas Skautu un Gaidu centrālā organizācija ir pasaules skautu un gaidu organizāciju WOSM (World Organization of the Scout Movement) un WAGGGS (World Association of Girl Guides and Girl Scouts) dalīborganizācija. Sīkāk www.skauti.lv

Informāciju sagatavoja: Agnija Jansone, Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācija,  info@skauti.lv , mob.t. +371 27852614