Jaunatnes organizācijām ir būtiska loma aktīvu un atbildīgu pilsoņu audzināšanā!

sa intervija Latvijas Radio 1 par bērnu un jauniešu iesaisti valsts aizsardzībā. Pēc pusgadu ilgām sarunām, Latvijas Republikas Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija nolēma sašaurināt topošā likumprojekta “Par bērnu un jauniešu izglītošanu valsts aizsardzībā” nosaukumu un mērķi uz likumu par “Par Valsts aizsardzības mācību un Jaunsardzi”, definējot galvenos instrumentus – interešu izglītības programmu “Jaunsardze” (Jaunsardze ) un Valsts aizsardzības mācību. Tādējādi pieliekot punktu vienam diskusiju aplim par godīgas konkurences apstākļiem darbā ar jaunatni, tai skaitā valsts drošības kontekstā.
“Jaunatnes organizācijām ir būtiska loma aktīvu un atbildīgu pilsoņu audzināšanā! Ir jāaudzina paaudze, kura krīzes risinās tās novēršot pirms tās veidojas militāros konfliktos. Ir jāveido valsts izpratne par pilsoniskas sabiedrības nozīme un tikai tad var runāt par atbalsta mehānismiem. Definēšana likumā ir simbolisks veids izpratnes veidošanā. ” tā Agnija Jansone, biedrības “Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas” valdes priekšsēdētaja.

#ArvienModri #Demokrātija #BrīvprātīgaisDarbs #Izpratne
https://lr1.lsm.lv/…/saeimas-komisija-skata-likumprojektu-…/

Comments are closed.