Izveidota filma “Neatstāj pēdas” un vides izglītības programma “Zemes cilts”

Skauti un gaidas kopā ar Pasaules Dabas fondu izveidoja dokumentālo filmu jauniešiem “Neatstāj pēdas” un adoptēja Latvijā vides izglītības programmu “Zemes cilts”.

Ideja par filmu tapa, redzot apātiskos jauniešus COVID19 pandēmijas pirmajā vilnī un piedzīvojot, cik maz jaunieši zina par dabu un regulāri dodas pārgājienos. Iedvesma bija no dekādēm ilgā darba ar jaunatni – skautojot un gaidojot Latvijā un citur. Izglītojošā dokumentālā filma 28 minūtēs sniedz ieskatu šodienas izaicinājumos, patēriņa kultūras un dabas saglabāšanas aspektos jauniešu redzējumā: skauti un gaidas, Ķemeru Nacionālā parka jaunie reindžeri un grupa “Carnival Youth” dodas pārgājienā, lai veiktu dažādus uzdevumus, neatstājot pēdas dabā. Dokumentālajā filmā ir redzams būtiskais par iešanu pārgājienos gar jūru, mežā un purvos.

“Zemes cilts” ir Pasaules Skautu kustības organizācijas (WOSM) un Pasaules Dabas fonda (WWF) programma, kas ietver vairākus izaicinājumus, kurus veicot ir iespēja gūt apliecinājumu – uzšuvi, kā arī izpildot vismaz vienu no tiem – kļūt par “Zemes cilts” dalībnieku. “Dabas čempionu” izaicinājums palīdzēs jauniešiem saprast, kā rīkoties dabai draudzīgi caur atbildīgu patēriņu, veicot labākas izvēles un kā attīstīt ilgtspējīgus ieradumus, kā veikt labākas izvēles un attīstīt ilgtspējīgus ieradumus. Izpildot šos izaicinājumus, dalībnieks iegūst “pandas uzšuvi” un pievienojas pasaules videi draudzīgo jauniešu kopienai “Zemes cilts” (Earth Tribe).

Metodiskie materiāli vadītajiem un dalībniekiem pieejami:  http://skauti.lv/metodiskie-materiali/

Filmas “Neatstāj pēdas” pirmizrāde būs skatāma Latvijas Televīzijas 1.kanālā 11.novembrī plkst. 19.30, vēlāk arī LTV1 arhīva un @skautiungaidas YouTube kanālā.

Āra dzīves ētikas principi “Neatstāj pēdas”, adoptēti Latvijā sadarbībā ar “Leave no Trace” starptautisko organizāciju.

#DabāEjot #NeatstājPēdas #DabāEjot #KoIenesiToIznes.

www.skautiungaidas.lv,  Sociālajos medijos @skautiungaidas

www.pdf.lv , Sociālajos medijos @PasaulesDabasFonds

Projekts realizēts ar Latvijas Vides Aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.

Comments are closed.