Iepazīsti skautus un gaidas nometnē “24. paralēle”

 

Vai Tev patīk dzīvošana dabā, gulēšana teltīs un ēst gatavošana uz ugunskura? Vai arī vēlies kļūt labāks, lai darītu daudz labus darbus? Varbūt esi dzirdējis par skautiem un gaidām un vēlies saprast, ko un kā viņi īsti dara?

Jau ceturto reizi Latvijas skauti un gaidas rīko nometni “24. paralēle”, kurā aicināti piedalīties gan pieaugušie, gan bērni un jaunieši, kuri nav skauti un gaidas, bet vēlas iepazīt skautu un gaidu darbību, piedaloties āra dzīves nometnē.

Ja Tu esi pieaugušais, kas vēlas strādāt brīvprātīgo darbu, ieguldot bērnos un jauniešos – Latvijas nākotnē, vai bērns no 10 -17  gadu vecumam, Tev ir lieliska iespēja piedalīties īstā skautu un gaidu nometnē, iepazīstot viņu darbību un tradīcijas!

Šogad vienā nometnē būs divas paralēlas nometnes, kuras dažreiz satiksies kopīgos uzdevumos un kopā būšanas brīžos. Viena nometne būs pieaugušajiem, kuri vēlas uzzināt vairāk par skautu un gaidu organizāciju un, iespējams, iesaistīties tajā kā skautu un gaidu vadītājs nākotnē. Otra nometne domāta bērniem un jauniešiem, kuri vēl nedarbojas skautu un gaidu organizācijā, bet, labprāt, iepazītu un iesaistītos.

Nometnes mērķis ir iepazīt skautu un gaidu darbību, piedaloties āra dzīves aktivitātēs, mācoties skautu un gaidu vērtības un tradīcijas, kā arī jēgpilni un aktīvi pavadīt vasaras brīvlaiku un iegūt jaunus draugus.

Ja Tev iepatiksies tas, ko un kā dara skauti un gaidas, tad gaidīsim Tevi kādā citā šīs vasaras nometnē vai kādā no vienībām jau nākamajā sezonā.

Mērķauditorija: visi, kuri vēlas iepazīt skautu un gaidu darbību, apgūt āra dzīves prasmes un iepazīties ar jauniem cilvēkiem:

  • Pieaugušie no 21 gada; (vēlams apmeklēt ievadsemināru pirms tam: https://www.facebook.com/events/163145790919883/ )
  • Bērni vai jaunieši vecumā no 10 – 17 gadiem,

Programmā:

  •  Āra dzīves pamatprasmes – nometnes vietas izvēle, būvju veidošana (pavards, nojume utt);
  •  Skautu un gaidu darbības metodes un programma – darbs mazās grupās, komandas stiprināšana, vērtību sistēma, mācīšanās darot, tradīcijas, rituāli u.c.;
  •  Dažādas āra nodarbības, spēles un pārgājiens.

Nometni vadīs: Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas biedri.

Dalības maksa: 60,00 eiro vienai personai. Ģimenēm atlaides.

Nometnes vieta: skautu un gaidu mežs Tigava, Padures pag., Kuldīgas raj.

Norises laiks: 14.-17.jūnijs

Sadzīves apstākļi: 24 h stundas – dabā – nojumēs, teltīs, mežā

Pieteikšanās: Līdz 1. jūnijam, aizpildot pieteikuma anketu elektroniski:  šeit:  https://ej.uz/24P_2018

Dalībnieku un vecāku sapulce: 6.jūnijā plkst. 18:30, Vecrīgā. (vieta precizēta apstiprinājuma e-pastā)

Lasiet sīkāk-  nometnes informācijas lapā nr.1 LSGCO_24P_2018_info1

Papildus info:  e-pasts: info@skauti.lv, mob.t. 27852614
Jaunumiem par pasākumu var sekot līdz arī pasākuma Facebook vietnē: https://www.facebook.com/events/205460363376489/


Ko nozīmē pieaugušajam iesaistīties skautu un gaidu organizācijā? 

Pieaugušie ar savu brīvprātīgo darbu, vadot neformālās izglītības iknedēļas nodarbības bērniem un jauniešiem, nodrošina skautu un gaidu darbību ikdienā – palīdz bērniem un jauniešiem atklāt savas spējas un potenciālu un realizēt mērķus, balstoties uz skautu un gaidu vērtībām un atbildību pret vietējo kopienu. Lai dotu iespēju vairāk bērniem un jauniešiem iepazīt šo piedzīvojumu un, mācoties darot, apgūtu jaunas prasmes un iemaņas, mums ir nepieciešami vadītāji, kas vēlas ar tiem strādāt!

Ko nozīmē kļūt par brīvprātīgo skautu un gaidu organizācijā?
– ievērot organizācijas darbības pamatprincipus;
– regulāri vadīt bērniem un jauniešiem nodarbības – tas aizņem 1,5-2 stundas nedēļā un vidēji 1 nedēļas nogali 2 mēnešos. Nodarbības balstās uz neformālās izglītības programmu, vadītājs ir kā koordinators dalībnieku izzināšanas procesā;
Sākotnējā periodā brīvprātīgais var piedalīties pie esošām vienībām, izmēģināt spēkus nodarbību vadīšanā citās šīs vasaras skautu un gaidu nometnēs, vēlāk dibināt pats savu vienību un darboties autonomi. Organizācija atbalstīs brīvprātīgo jaunas vienības izveidē – gan metodiski, gan praktiski.
– būtībā tas nozīmē iesaistīties starptautiskā kustībā, kļūt daļu no tās un pieņemt to kā daļu no sava dzīves veida;

 Ko Tu iegūsi no apmācībām un kļūstot par brīvprātīgo?
– jaunu personisko izaicinājumu un izaugsmi;
– apgūsi praktiskas āra dzīves prasmes, kas var noderēt arī nometņojot ar draugiem, ģimeni;
– attīstīsi vadības, sadarbības un radošuma prasmes;
– norūdīsi sevi raksturā;
– jaunu draugu loku;
– piederību lielākai bērnu un jauniešu, brīvprātīgo kustībai pasaulē;
– prieku un gandarījumu par labo darbu, ko dari sabiedrībai;

Comments are closed.