Grandiozi noslēgusies skautu un gaidu nometne “Simtgades ugunskurs”

Ar svinīgo karoga ceremoniju un Latvijas Republikas prezidenta Raimonda Vējoņa uzrunu noslēdzās lielā latviešu skautu un gaidu nometne “Simtgades ugunskurs”, kura no 6. līdz 12. augustam pulcēja ap 440 skautu un gaidu no Latvijas, kā arī ārzemju latviešu vienības no ASV, Kanādas un Austrālijas. Prezidenta kungs savā runā uzsvēra latviešu skautisma nozīmīgumu Latvijas valsts vēstures veidošanā un aicināja kopīgiem spēkiem veidot spožu jaunatnes nākotni, atgādinot, ka “viena pagale nedeg”.

 

Nometnes laikā skauti un gaidas dažādos vecumos katru dienu izdzīvoja dažādus skautisma attīstības posmus, sākot ar skautisma ienākšanu Latvijā pirms simts gadiem un noslēdzot ar skautisma idejas atgriešanos Latvijā un ieskatu kustības nākotnē.

 

Dalībnieki veselu nedēļu pavadīja, dzīvojot āra apstākļos – gan paši iekārtojot dzīvesvietas un ugunskurus, gan gatavojot ēst -, kā rezultātā tika pilnveidotas praktiskās āra dzīves un izdzīvošanas iemaņas. Tāpat arī katru dienu notika vairākas tematiskas nodarbības, kā laivošana, alpīnisms, loka šaušana, rokdarbi un daudzas citas. Kā viens no centrālajiem notikumiem bija arī “lielais sirojums” jeb divu dienu pārgājiens jaunākajiem skautiem un kombinētais velo un laivu brauciens vecākajiem jauniešiem.

Viens no nometnes galvenajiem mērķiem bija stiprināt sadarbību tieši starp Latvijas skautu organizācijām un Latviešu Skautu un gaidu kustību ārzemēs. No šīs idejas arī cēlies nometnes nosaukums “Simtgades ugunskurs”, kas pulcē kopā latviešu skautisma liesmiņas, izkaisītas pa visu pasauli. Piemēram, lielajā nodarbībā no pieejamajiem dabas materiāliem tika veidotas vairākas tiltu konstrukcijas, kas simboliski savieno kontinentus caur skautisma garu.

Nometnes noslēdzošajā vakarā pirms svētku koncerta tika arī ieskicēti nākamie desmit gadi Latvijas skautismam jaunatnes forumā, kā arī iededzināts pats simtgades ugunskurs no pagalītēm, ko dalībnieki paši varēja nopelnīt visas nometnes laikā par dalību aktivitātēs. Šobrīd visi nometnes dalībnieki jau ir devušies mājās, lai gatavotos jaunajai nodarbību sezonai, kas kā katru gadu sāksies rudenī ar jaunu biedru uzņemšanu visās Latvijas vienībās.

Nometnē piedalījās skauti un gaidas no Rīgas, Ogres, Valmieras, Kuldīgas, Kocēnu, Vaboles, Tukuma, Baldones, Dobeles, Jūrmalas, Jelgavas, citām Latvijas pilsētām, kā arī no ASV, Kanādas, Austrālijas un Baltkrievijas.

Comments are closed.