Grāmatas “Turi manu spārnu” atvēršana 🇱🇻 🇺🇦

Cienījamie ukraiņi un Ukrainas draugi Latvijā! 🇱🇻 🇺🇦
Esam priecīgi aicināt jūs uz tikšanos ar ukraiņu bērnu rakstnieku Vitāliju Roždajevu un viņa grāmatas “Turi manu spārnu” prezentāciju.

📖Atklāšanā:
– Autors pastāstīs par to, kā grāmata tapusi un notikumiem, kas to iedvesmojuši.
– Grāmatu ar autora parakstu dāvanā saņems bērni un ukraiņu ģimenes.
– Saruna pie tējas un cepumiem.
– Vakara gaitā būs iespēja arī pievienotis maskēšanas tīkla aušanā.

Ļoti gaidīti bērni un pusaudži!

🕢Laiks: Ceturtdien, 9. martā, plkst. 18:30
🏠Vieta: Skautu un gaidu centrs Rīgā, Smiļģa ielā 38 (ieeja no stūra ar Augļu ielu)

📗Par grāmatu: Šis ir daiļliteratūras stāsts par “Kijivas spokiem” – pilotiem, kuri paveica neiespējamo, aizstāvot Ukrainu 2022. gada pavasarī. Grāmata ir paredzēta sākumskolas un vidusskolas vecuma bērniem.
Maksima tēvs ir īsts iznīcinātāja pilots. Un ir arī tante Ksena, kura arī ir pilote un prot braukt ar arī ar motociklu. Kad karš sākās karš, Maksima tēvs Stepans, Ksena un viņu draugi, ieskaitot komandieri, katru dienu aizsargājiet Kijivas debesis no ienaidnieka lidmašīnu uzbrukumiem. Cilvēki ir sākuši runāt par noslēpumaino pilotu, kas pazīstams kā Kijivas spoks, kurš uzvarēja daudzās cīņās un pateicoties viņam, pilsētas debesis paliek skaidras un bumbas netrāpa mierīgās mājās. Bet kurš ir šis Spoks?
Reiz Maksima tēvs pēc kaujas gandrīz zaudēja kontroli pār savu lidmašīnu, bet īstais “spoks”, kuru viņš labi zināja, izglāba viņu un palīdzēja sasniegt lidlauku, solot, ka viņi tiksies vēl…

🧑‍🎓Par autoru: Vitālijs Roždajevs. Žurnālists, blogu ierakstu autors un rakstnieks. Bērnu un pieaugušo grāmatas autora darbi ir iekļauti Vernadskas bibliotēkas reģistrā. Dzimis Irpiņas pilsētā, Kijivas reģionā.

In Ukrainian and in English please read at the events page ↘️

УКР 🇺🇦

Шановні українці та друзі України в Латвії!

Запрошуємо вас на зустріч-чаювання з українським дитячим письменником Віталієм Рождаєвим та презентацію його книги “Тримай зі мною крило”.

Під час зустрічі:

– автор росповість про історію створення книги та про події, що лягли в її основу;

– учасники отримають примірники книги з авторським підписом у подарунок;

– вільне спілкування за чаєм-кавою;

– бажаючі можуть доєднатися до плетіння маскувальної сітки;

Будемо раді дітям та підліткам!

Час проведення: вівторок, 9 березня о 18.30

Місце: Скаутський центр у м. Рига, адреса: Smiļģa iela 38

Про книгу: художнє оповідання про “Привидів Києва” – пілотів, які роблять неможливе, захищаючи українську державу під час війни. Книга розрахована на дітей молодшого та середнього шкільного віку. В Максима є батько — справжнісінький пілот винищувача. А ще є тітонька Ксена, яка також пілот, та ще й ганяє на мотоциклі. Як почалася війна, тато Максима Степан, Ксена, та їхні друзі, в тому числі командир, якого називають Перший, захищають небо Києва від ворожих літаків. Когось з цих пілотів називають “Привид Києва“, та тільки самі пілоти та Максим знають хто цей пілот. Одного разу тато Максима майже втратив керування літаком після бою, але добре знайомий справжній “привид” допоміг йому долетіти до аеродрому, пообіцявши, що вони ще обов’язково зустрінуться…

Про автора: Віталій Рождаєв. Журналіст, блогер, та письменник. Автор дитячих та дорослих творів, внесених в реєстр бібліотеки ім.Вернадського.

Народився в місті Ірпінь, Київської області.

ENG

Dear Ukrainians and friends of Ukraine in Latvia,

We are happy to invite you to the meeting with Ukrainian children’s writer Vitaliy Rozhdaev and presentation of his book “Hold My Wing”.

On the gathering:

– The author will talk about of how the book was created and the events that inspired it.

– Children and Ukrainian families will receive the book with the author’s signature as a gift.

– Communication over tea and cookies.

– Those who wish can join in weaving camouflage net.

Children and teenagers are much welcomed!

Time: Tuesday, March 9 at 18:30

Place: Scout center in Riga, Smiļģa iela 38

About the book: This is a fiction story about the “Ghosts of Kyiv”- pilots who did the impossible, defending Ukraine in spring 2022. The book is aimed at children of primary and middle school age. Maxim’s father is a real fighter pilot. And there is also aunt Ksena, who is a pilot too and can ride a motorcycle. When the war has broken out, Maxim’s father Stepan, Ksena and their friends, including the commander, every day protect the sky of Kyiv from enemy aircraft attacks. People have started saying about mysterious pilot, known as the Ghost of Kyiv, who won many battles and thanks to him the sky of the city remains clear and bombs do not hit peaceful houses. But who is this Ghost?  Once, Maxim’s father almost lost control of his plane after a battle, but the real “ghost” whom he knew well saved him and helped to reach the airfield, promising that they would meet again… 

About the author: Vitaliy Rozhdaev. Journalist, blogger and writer. Author of children’s and adult works included in the registry of the Vernadsky Library. Born in Irpin town, Kyiv region.

Comments are closed.