Gaidas un skauti ar nometni atzīmē pasaules gaidisma simtgadi

Vairāk kā 100 gaidu un skautu no 9. līdz 14. jūlijam pulcējas Madlienas pusē, lai ar nometni „Gadsimta ceļojums” nosvinētu simts gadu jubileju, kopš pasaules gaidisma pirmsākumiem. Nometnes dalībnieki 100 stundu laikā apceļo pasauli, viesojoties Āzijā, Āfrikā, Eiropā un Amerikā.

Ceļojuma sākumā dalībnieki „devās” uz Ameriku, lai iepazītos ar indiāņu tradīcijām, dotos izbraucienā ar laivām par trako Amazoni, gūtu pirmās iemaņas līnijdejās un spēlētu spēli „Atklāj Ameriku”, kas deva iespēju iepazīties ar slavenākajiem amerikāņu izgudrojumiem.

Trešdien dalībnieki devās uz Āziju, kur izmēģināja spēkus hieroglifu rakstīšanā, austrumu cīņās un  origami locīšanā. Skautu un gaidu komandām bija iespēja sacensties par spēcīgākās komandas titulu pārbaudījumā „Ceļš uz pili”, kur izšķirošā nozīme bija veiklībai, drosmei un zināšanām.

12. jūlijā nometnē paredzēta viesu diena, kad sveikt gaidas jubilejā ieradīsies skautu un gaidu labvēļi un atbalstītāji, kā arī vecāki.

Comments are closed.