Decembris – sportiskākais mēnesis roveriem un lielgaidām

bLatvijas roveriem un lielgaidām viens no decembra vēstnešiem ir ne vien adventes un Ziemassvētku laiks, bet arī cīņa par ģenerāļa Goppera vārdā nosaukto trofeju roveru un lielgaidu sporta spēlēs. Otro gadu pēc kārtas sporta spēles risinājās attālinātā režīmā, Beverīnas un Ložmetējkalna roveru ciltīm noskaidrojot ātrākos, izturīgākos, spēcīgākos un gudrākos, kā arī veicinot aktīva un veselīga dzīvesveida piekopšanu pandēmijas apstākļos.

Arī šogad galvenais uzsvars tika likts uz mēneša laikā pieveiktajiem kilometriem dažādos veidos – ejot pārgājienos, skrienot, slēpojot, braucot ar velosipēdu un slidojot, taču organizatori bija parūpējušies arī par vairākiem jauninājumiem, mēģinot iesaistīt pēc iespējas vairāk dalībnieku. 

Katru nedēļu tika izziņoti īpašie izaicinājumi – spēka vingrinājumu pildīšana (pietupieni, presītes, piepumpēšanās) un spēku samērošana pamatdisciplīnu uzdevumos. Piemēram, skriešanas izaicinājumā garākā 24 stundu laikā noskrietā distance bija 46 kilometri, savukārt diennakts laikā vislielākais noietais attālums sasniedza 80 kilometru atzīmi. 

Papildus tam katru nedēļu risinājās arī tiešsaistes prāta spēļu vakari, kuros sacentās abu cilšu izvirzītas komandas. Tika spēlētas gan tādas spēles kā “Codenames” un “Minecraft”, gan arī prāta spēļu klasika – šahs un zolīte. 

Noslēgumā, saskaitot kopā visās disciplīnās iekrāto, ar 4609 punktiem triumfēja Ložmetējkalna roveru cilts, izcīnot ģenerāļa Goppera ceļojošo kausu pēc viena gada pārtraukuma. 

Individuālajā vērtējumā šoreiz pieredze uzvarēja jaunību, lielāko punktu ražu iekrājot organizācijas viedbiedriem – Oskaram Krūmiņam (Ložmetējkalna roveru cilts) ar 485 punktiem un Paulīnai Latsonei (Beverīnas roveru cilts) ar 479 punktiem, kamēr roveru un lielgaidu vecuma grupā visaktīvākie bija Beverīnas roveru cilts pārstāvji – Amanda Drīle (398 punkti), Krišjānis Pundurs (292 punkti) un Rinalds Vanters (252 punkti).

“Pēc sporta spēļu noslēguma dalībnieki atzina, ka šī bijusi ne tikai iespēja aktīvi un veselīgi aizvadīt veco gadu, bet arī iespēju robežās atkal sajust skautu/gaidu garu un kopības sajūtu ar brāļiem roveriem un māsām lielgaidām – ejot kopīgā pārgājienā, spēlējot spēles vienā komandā, kopā taisot pietupienus un vēderpreses, izaicinot un motivējot draugus piedalīties. Decembris gan reizē lutināja, gan arī pārbaudīja ikviena izturību ar pamatīgiem puteņiem, slidenām ielām un lielu salu, taču tas, bez šaubām, piedalīšanos padarīja tikai interesantāku un kārtējo reizi apliecināja – ja gribi kustēties, atliek tikai saņemties un darīt,” tā v.v. Krišjānis Punduris, spēļu organizators.


Comments are closed.