21.decembrī “Miera gaisma no Betlēmes”, kad skauti un gaidas uz valstu robežām viens otram nodod simbolisku “Miera gaismu” ar svecītes liesmiņām

 Jau 14 gadus šī liesmiņa ieceļo arī Latvijā. Šī gada 21. decembrī Latvijas skauti un gaidas to saņems no Lietuvas skautiem, kur to saņēmuši no Polijas un Austrijas skautiem un gaidām.

                Akciju „Miera gaisma no Betlēmes” 1986. gadā aizsāka Austrijas radio ziņu aģentūra, un tā bija daļa no labdarības pasākuma bērniem ar īpašām vajadzībām un sociāli maznodrošinātajiem cilvēkiem. Akcijas mērķis ir nodot draudzības un miera vēstījumu pēc iespējas plašākam cilvēku lokam, kas mudina ikvienu, īpaši skautus un gaidas, veicināt mieru un draudzību apkārtējā sabiedrībā.

No rokas rokā, no cilvēka cilvēkam, no valsts uz valsti – tā  Ziemassvētkos baznīcās nonāk Miera gaisma no Jēzus Kristus dzimšanas vietas Betlēmes, no kurienes tā ceļo uz Austriju, Vīnes katedrāli. Austrijas skauti un gaidas “gaismu” nodod tālāk citu Eiropas valstu skautiem un gaidām, tādējādi nesot miera un draudzības ideju visā pasaulē. Mēs ar prieku saņemam šo gaismu kā zīmi, ka esam gatavi būt miera nesēji vārdos un darbos. Diemžēl pasaulē vēl ir daudz netaisnību, posta, neiecietības un karš posta daudzas valstis. Cilvēki ir spiesti pamest savas mājas un doties bēgļu gaitās. Tāpēc šajā pirms svētku laikā būsim kā vēstneši, kas nes mieru un saticību gan savās ģimenēs, vietējās kopienās, gan pēc iespējas plašākā sabiedrībā. Šogad miera gaismu no Lietuvas skautiem Šauļos saņemsim 21. decembrī.

Skauti un gaidas, viņu ģimenes, draugi un atbalstītāji ir aicināti ceturtdien 21. decembrī plkst. 20:00 uz ikgadējo svētbrīdi Rīgas Vecās Svētās Ģertrūdes baznīcas Lutera zālē (ieeja no otras puses, pagrabstāvā), Ģertrūdes ielā 8, Rīgā. Pasākuma laikā ikviens varēs izteikt savu pateicību sev nozīmīgajiem cilvēkiem un saņemt Miera gaismu ko iedegt savās mājās.

Laikā no 21.-24.12.2016 – “miera gaismiņa” vienību pavadībā tālāk tiks nodota kādam bērnu namam, patversmei, pansionātam, baznīcai vai jebkur, kur novērtētu šo pirms svētku dāvanu, kur tiek veikts kāds labais darbs, ar kuru tiek ienests miers un cerība viņu sirdīs.

Miera gaismiņu saņem arī citu valstu prezidenti, iestājoties par miera un draudzības ideju. Sīkāk par akciju var lasīt interneta vietnē Facebook., skatoties mirkļa birkas #peacelight #lumieredelapaix #Friedenslicht

 

 

„Miers nevar būt pilnīgs, kamēr miera ideja nav cilvēku prātos un viņu gribā.”
– Roberts Beiden-Pauels

 

Jautājumu gadījumā lūgums sazināties ar  v.v. Elizabeti Kalnozolu (e.kalnozola@gmail.com, +371 25659078)

Comments are closed.