Dabā ejot – neatstāj pēdas

Šodien, 27. martā, kad visā pasaulē tiek atzīmēta vides akcija “Zemes stunda”, skauti un gaidas aicina doties dabā, aiz sevis neatstāt pēdas un pievienoties “zemes stundai”, izslēdzot elektību plkst. 20.30 – 21.30.

“Zemes stunda” ir vides akcija, ar kuras palīdzību pievēršam uzmanību atbildīgai un izlēmīgai rīcībai klimata problēmu risināšanā. Šogad Zemes stundā miljoniem cilvēku visā pasaulē solidarizējas digitāli, organizējot vai piedaloties dažādos virtuālos pasākumos ar saukli “Iestājies par dabu!”. Zemes stundas galvenā tēma ir dabas daudzveidības izzušana.

Skauti un gaidas ikdienā praktizē āra dzīves ētikas principus “Neatstāj pēdas”, kas palīdz saglabāt dabas daudzveidību un ļauj zemei vieglāk elpot, kā arī realizē dažādas vides programmas bērniem un jauniešiem, 2021.gadā uzsāka realizēt pasaules skautu vides programmu “Zemes cilts”. “Neatstāj pēdas” pamatā ir septiņi pamatelementi, kas tiek izmantoti, lai iemācītu, kā atstāt vismazāko iespējamo negatīvo ietekmi uz dabu. Šie āra dzīves ētikas principi ir visā pasaulē vislabāk zināmie un āra dzīves aktivitāšu laikā visplašāk izmantotie, lai rīkotos atbildīgi un ar cieņu pret dabu.Š

Pielikumā publicitātes video “Neatstāj pēdas” – https://ej.uz/NeatstajPedas_Video 

“Neatstāj pēdas”, 2020/2021

Video autori: Režisore Eva Johansone, operators Jānis Kešāns, drona kadri Arvīds Barānovs, montāža Toms Krauklis, mūzika Jānis Strapcāns, dizains Staņislavs Buls, producente Agnija Jansone. Filmas varoņi – brīvprātīgie: vad. Artis Berkmanis, viedskauts Pauls Iklāvs, gaida Paula Pārupa un sācējmazskauts Eduards Barānovs. Video veidots ar “Mežu attīstības fonda” līdzfinansējumu un brīvprātīgā darba ieguldījumu. Par saturu atbild biedrība “Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija”.

Sīkāk par akciju “Zemes stunda”, Pasaules dabas fonds:  https://lv-pdf.panda.org/virzieni/klimats/zemes_stunda/

Sīkāk par āra dzīves ētikas principiem “Neatstāj pēdas”: http://skauti.lv/metodiskie-materiali/

Skautisms un gaidisms ir jaunatnes neformālās audzināšanas kustība, kas papildina skolu un ģimeni. Tās mērķis ir audzināt jaunatni par krietniem un derīgiem savas valsts un pasaules pilsoņiem. Skautisms un gaidisms attīsta pārliecību, vēlmi izzināt, atklāt un gribu mācīties. Šobrīd Latvijā ir vairāk kā 950 aktīvu skautu un gaidu. Latvijas Skautu un Gaidu centrālā organizācija ir pasaules skautu un gaidu organizāciju WOSM (World Organization of the Scout Movement) un WAGGGS (World Association of Girl Guides and Girl Scouts) dalīborganizācija.

Papildu informācija: Agnija Jansone, mob.29157780

www.skautiungaidas.lv, www.faceboook.com/skautiungaidas

Publicitātes foto: https://ej.uz/SkautiGaidas_foto  

Comments are closed.