Baltais Vilks 2020 – Skautu un gaidu ziemas sagaita

Turpinot starpkaru Latvijas laikā iesākto roveru tradīciju – doties ik gadu uz Ložmetējkalnu, jau 18. reizi skauti un gaidas pulcēsies ziemas sagaitā „Baltais vilks”.

2020.gada “Baltā vilka” vadmotīvs ir laiks – strēlnieku laiks. Tas ir laiks janvāra sākumā, kad mēs – skauti un gaidas – tiekamies Ložmetējkalnā, lai iepazītu laiku, kad trēlnieki devās Ziemassvētku kaujās, aizsargājot savu zemi. Kāds bija šis laiks, kā tika aizvadīta strēlnieku ikdiena un, ko strēlnieki darīja savā brīvajā laikā? To uzzināsi, ja dosies uz “Balto Vilku 2020” Ložmetējkalnā.

Laiks un vieta: (4.01) 10.01. – 12.01.2020. Ložmetējkalns.

Viesu diena: 11.01.2020. pēc plkst. 15:00

Sagaitas mērķi:

– aktīvi un jēgpilni pavadīt savu brīvo laiku;

– attīstīt aktīva pilsoņa apziņu, izzināt un izdzīvot Latvijas vēsturi interaktīvā veidā;

– iepazīt latviešu strēlniekus un viņu ikdienu;

– attīstīt jauniešu patstāvību, spēju strādāt komandā un personīgo neatkarību;

– attīstīt skautu un gaidu prasmes, tai skaitā āra dzīves prasmes ziemas apstākļos;

Sadzīves apstākļi: Sagaita pilnībā norisināsies āra apstākļos un dzīvošana tiks nodrošināta apkurināmās teltīs.

Sagaitas vadītājs: vad. Nils Klints

Sagaitas organizators: biedrība „Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija”

Dalībnieki: Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas, Latvijas Kristīgo skautu organizācijas biedri un LR Aizsardzības ministrijas “Jaunsardzes un rekrutēšanas centra” jaunsargi vecumā no 12 – 22 gadiem, kā arī citu valstu skautu un gaidu organizāciju biedri.

Pieteikšanās: līdz 08.12.2019. ,  dalībniekiem: piesakoties pie sava vienības vadītāja un veicot maksu par dalību.

Vienībām: Vienību vadītāji apkopo anketas un piesaka vienības dalību līdz 09.12.2019. , nosūtot vienības dalībnieku sarakstu organizatoriem uz info@skauti.lv Vienības var noteikt “iekšējo ”pieteikšanās datumu ātrāk. Arī pilngadīgie dalībnieki reģistrējas pie vienībām.

Pasākuma brīvprātīgajiem un organizatoriem: aizpildot pieteikuma anketu: https://ej.uz/BV2020_BPpieteikums

Programma

Programma tiks veidota, lai jauniešiem būtu iespēja izpildīt jau pirmās prasības āra piedzīvojumu prasmju pilnveidē, sevišķi ziemas prasmēs. Kā arī iepazīt strēlnieku laiku – gan vēsturiski, gan viņu sadzīvi un ikdienu.

Šogad programma tiks organizēta 4 daļās:

1. Vēstures padziļinātāka izziņa – dienas sirojumi

Nedēļu pirms sagaitas – 4. un 5. janvārī – vad. Jāņa Goldšmita vadībā tiek plānoti divi sirojumi pa Latviešu strēlnieku Ziemassvētku kauju vietām. Pirmais plānots mazskautiem, guntiņām, skautiem un gaidām, kopā ar ģimenēm. Otrais plānots dižskautiem, dižgaidām, roveriem un lielgaidām kopā ar Studentu bataljona zemessargiem pa Latviešu strēlnieku 2. brigādes Ziemassvētku kauju vietām. Pasākumu programma un norises vieta tiks izziņota pirms pasākumiem, bet jāņem vērā, ka laikapstākļu dēļ var būt izmaiņas.

1. Vēstures padziļinātāka izziņa – strēlnieku dzīve un sadzīve

Laika posmā no 5. līdz 9. janvārim, izzinoši krēslas stundas stāstījumi un darbnīcas par strēlnieku sadzīvi. Vieta – Ložmetējkalns. Tēmas un piedalīšanās laiki tiks izziņoti neilgi pirms pasākuma.

1. Sirojums uz nometnes vietu

Turpinot pirms Otrā pasaules kara aizsākto skautu tradīciju, vienības tiek aicinātas nelielās grupiņās doties sirojumā uz sagaitas vietu – Ložmetējkalnu – iepriekšējās dienas vakarā. Sirojuma maršruti un laiki vienību pārziņā. 9.01.2020.

1. Skautu un gaidu sagaita “Baltais vilks 2020”

Lielākā skautu un gaidu ziemas nometne Baltijas valstīs. No 10. līdz 12. janvārim Ložmetējkalnā.

Ziedojumi:

Aicinām arī ziedot pasākuma veiksmīgākai realizācijai, veicot pārskaitījumu uz organizācijas kontu, ar norādi – ziedojums LSGCO darbībai.

Pasākuma mirkļa birka sociālajos medijos: #BV2020 #BaltaisVilks

Sīkāka informācija un nepieciešamie dokumenti:

BV2020_info1_LV

BV2020_info1_ENG

BV2020_infoLapa_vienibu vaditajiem BV

BV2020_mantuSaraksts

BV2020_NOTEIKUMI

Papildus informācijas nepieciešamībai vērsties pie sava tiešā vadītāja vai rakstot uz info@skauti.lv, vai zvanot 27852614.

Baltais Vilks 2020 organizatori

p.s. Video no 2016. gada nometnes: https://www.youtube.com/watch?v=3ImJLeYLEk0