Būsim modri – 2020

Skautu un gaidu vadītāju ikgadējā nometne “Būsim modri 2020”.

Ikgadējā skautu un gaidu vadītāju nometne ir jau pavisam drīz!

Datums un laiks: 18.09.2020. plkst. 16.00 – 20.09.2020., plkst. 16.00

Vieta: “Tigavas”, Padures pag., Kuldīgas raj. (5km no Kuldīgas)

Nakšņošana: teltīs, iespējams arī palikt Kuldīgā viesnīcā pa nakti, ja kāds nevar gulēt teltī. Lūdzam to precizēt līdz 14.09. ieskaitot.

Mērķis: Stiprināt vadītāju spēju un kompetenci strādāt ar dižskautu un dižgaidu pakāpi, un dažādot un padziļināt “āra dzīves” metodes izmantošanu skautu un gaidu programmas realizācijā, kā arī starpināt vadītāju kopienu.

Mērķauditorija : visi vad., v.v., kā arī vad. palīgi, kuri 2020/2021.gada sezonā vadīs nodarbības vai aktīvi iesaistīsies vienības darba organizēšanā.

Pieteikšanās līdz 08.09.2020., aizpildot anketu – https://ej.uz/BM2020_pieteikums

Dalības maksa: nav, nepieciešamības gadījuma apmaksā ceļa izdevumus ( iepriekš saskaņojot)

Nokļūšana uz Kuldīgu: līdz, ko būsiet pieteikušies, palīdzēsim sakoordinēt transportus, lai visi veiksmīgi var nokļūt uz/no pasākuma.

Programma

  • LSGCO jaunumi un aktualitātes 2020/21. sezonai;
  • Interešu puduri par digitālo darbu ar jaunatni, sadarbība ar vietējo pašvaldību, skautu un gaidu balss jaunatnes jomā u.c.
  • aktualitātes par programmas realizāciju – lielais rāmis, piedzīvojumu un āra dzīves uzšuves nosacījumi;
  • DABA skautu un gaidu metodē: āra dzīves metodika, mijiedarbība ar grupas darbu; praktiskas nodarbības ugunskura kuršanā, mežinieku mākas, pareizas guļvietas iekārtošana u.c., drošība āra dzīves pasākumos: nometnē, pārgājienā; nometnes darba organizēšana ar jauniešiem uz vietas nometnē esot;
  • dažāda veida āra dzīves eksperimenti saistībā ar ēdienu, būvēm u.c.;
  • meža zinības un pieejamie resursi;
  • GARĪGUMS skautu un gaidu darbībā;
  • Kas notiek jauniešu galvās dižskautu/dižgaidu vecumā? Kā motivēt, dot atbildību un jaunu pieredzi vienībās? Kurus programmas elementus un kā vairāk uzsvērt dižskautu un dižgaidu pakāpē? Vadītāju pieredzes apmaiņa par darbu ar dižo pakāpi.  
  • (Pēc nometnes pasākums – Barona takas noslēgums 20.09. plkst. 18.30 Dundagā, visi aicināti pēc nometnes doties uz to pasākumu)

Darba kārtība: Ierašanās 18.09. no plkst 15.00,  satura sākums plkst. 16.00 (izvēles nodarbības), nometnes atklāšana plkst. 20.00 (lūdzam ieraksties līdz plkst. 19.45), programmas beigas svētdien, 20.09. plkst. 16.00.

Uz pasākumu var ierasties arī ar ģimenes locekļiem (visus piereģistrēt!), atsevišķas nodarbības vadītāju bērniem šobrīd nav plānots organizēt. Risināsim, ja tas būs aktuāli.

Sīkāk informācija, rakstot uz info (at )skauti.lv

Pasākums tiek realizēts ar Sabiedrības integrācijas fonda programmas “NVO fonds 2020” atbalstītā projekta “Attīstība 2020 ”, Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts jaunatnes politikas programmas 2020.gadam atbalstītā projekta “Atbalsts LSGCO darbībai 2019. un 2020.gadā”, Mežu attīstības fonda,  LVM dāvinājuma programmas projekta “Meža izziņa”  finansiālu atbalstu.

Comments are closed.