Betlēmes gaisma 2012

Decembrī cauri visai Eiropai ceļo “Miera gaisma no Betlēmes”, kad skauti un gaidas uz valstu robežām viens otram nodod simbolisku “Miera gaismu” ar svecītes liesmiņām.

Akciju „Miera gaisma no Betlēmes” 1986. gadā aizsāka Austrijas radio ziņu aģentūra un tā bija daļa no labdarības pasākuma bērniem invalīdiem un sociāli nenodrošinātajiem cilvēkiem. Akcijas mērķis ir nodot Draudzības un Miera vēstījumu pēc iespējas plašākam cilvēku lokam, kas mudina ikvienu, īpaši skautus un gaidas, veicināt mieru apkārtējā sabiedrībā.

Miera gaisma savu ceļu sāk īsi pirms Ziemassvētkiem no Jēzus Kristus dzimšanas vietas Betlēmē, no kurienes tā ceļo uz Austriju. Austrijas skauti un gaidas “gaismu” nodot tālāk citiem Eiropas valstu skautiem un gaidām, tādējādi nesot Miera un Draudzības ideju visā pasaulē. Jau devīto gadu šī liesmiņa ieceļos arī Latvijā. Šogad, 18.decembrī, mūsu organizācijas pārstāvji to saņems no Lietuvas skautiem un vairākas dienas tā ceļos pa Latviju no vienas vienības pie otras.

Otrdien 18. decembrī tiekamies Betlēmes gaismai veltītajā svētbrīdī Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā! Uz svētbrīdi aicināti visi skauti un gaidas, viņu ģimenes, draugi un atbalstītāji.

Laiks: 18.12.2012. plkst. 17:30
Vieta: Vecā Sv. Ģertrūdes baznīca (Ģertrūdes iela 8 )

Comments are closed.