Bērni iepazīst emociju pasauli – mazskautu un guntiņu ziemas nometne „Tuk, tuk, kas tur?”

No 10. – 12. februārim Ogres novada, Ikšķiles vidusskolas telpās norisināsies ikgadējā mazskautu un guntiņu ziemas nometne. Tajā piedalīsies teju 200 dalībnieku un brīvprātīgo. Nometnes “Tuk, tuk, kas tur?” tēma ir bērnu emocijas, dalībniekiem būs iespēja atpazīt, attīstīt savas emocijas, apgūt jaunas prasmes, darboties kopīgā piedzīvojumā un baudīt ziemu.

Guntiņas un mazskauti ir jaunākā darbības pakāpe skautu un gaidu organizācijā, tajā darbojas 8-11 gadu veci bērni un jau vairāk kā 20 gadus aizrit tradīcija februārī tikties uz kopīgu vislatvijas piedzīvojumu. Pirmā mazskautu un guntiņu nomente notika Ogrē, 1998. gadā.

Dalībnieki padziļināti varēs izprast savas emocijas un to nozīmi, piemēram, kā panākt iekšējo mieru caur mūzikas terapiju vai mandalu zīmēšanu, pārvarēt iekšējās bailes stājoties publikas priekšā, vai izgatavojot savas stresa bumbas. Tāpat dalībnieki pavadīs laiku ārā, veicot saliedēšanās un komunikācijas uzdevumus, dodoties fotoorientēties pa apkārtni, spēlējot spēles, pārbaudot savas zināšanas un prasmes nakts šķēršļu gājienā, kur sagaidīs dažādi uzdevumi, kas liks pārvarēt bailes un šaubas. Tāpat neiztikt arī bez vakara ugunskuriem ar gardām vakariņām un sarunām, ikdienas labo darbu veikšanas un dažādu citu aizraujošu aktivitāšu baudīšanas.

Protams, nometnē tiks izmantotas skautisma un gaidisma pamatmetodes – mācoties darot, solījumu ievērošana ikdienas darbībā, darbs komandās, pieredzējušāko atbalsts jaunākajiem, personīgā izaugsme un citi.

Nometni organizē Ogresgala 5.skautu un gaidu un Ogres 29. skautu un gaidu vienības. Mazskautu un guntiņu nometnes realizācijā tiek iesaistīti arī jaunieši no 13 gadu vecuma. Daudziem šī ir pirmā brīvprātīgā darba pieredze. Tā ir iespēja praktizēt vadības un līderības prasmes, savas idejas un iniciatīvas realizēt dzīvē, kā arī veidot draudzības un nostiprināt esošās.

Minētajā pasākumā piedalīsies 150 mazskauti un guntiņas, un 45 brīvprātīgie no vienībām Rīgas, Jūrmalas, Liepājas, Tukuma, Siguldas, Kocēniem, Valmieras, Ogres, Ogresgala, Jēkabpils, Dobeles), un latviešu diasporas Austrālijā.

Paldies nometnes brīvprātīgajiem un atbasltītājiem, Ogres novada pašvaldībai, Ikšķiles vidusskolai, Fazer maiznīcai.

Pasākums tapis ar dažādu fondu līdzfinansējumu: Eiropas Jaunatnes gada atbalsta programma (Eiropas Komisija), Valsts jaunatnes politikas programma (Izglītības un zinātnes ministrija), brīvprātīgā darba attīstību atbalsta Aktīvo iedzīvotāju fonds, Sabiedrības integrācijas fonds, ANO Bērnu fonds. 

Informāciju sagatavoja Agnija Jansone, papildus informācijai nometnes laikā: Jānis Iklāvas, mob. +371 29514348

Skautisms un gaidisms ir jaunatnes neformālās audzināšanas kustība, kas papildina skolu un ģimeni. Tās mērķis ir audzināt jaunatni par krietniem un derīgiem savas valsts un pasaules pilsoņiem. Skautisms un gaidisms attīsta pārliecību, vēlmi izzināt un gribu mācīties. Šobrīd Latvijā ir vairāk kā 750 aktīvu skautu un gaidu. Biedrība “Latvijas Skautu un Gaidu centrālā organizācija” ir pasaules skautu un gaidu organizāciju WOSM (World Organization of the Scout Movement) un WAGGGS (World Association of Girl Guides and Girl Scouts) dalīborganizācija.

www.skauti.lv, Sociālajos medijos @skautiungaidas

Pielikumā nometnes vizualizācija

Comments are closed.