“Baltais Vilks 2021” – tradīcija turpinās arī tiešsaistē

Īsti ziemīgos laikapstākļos aizvadīta attālinātā nometne “Baltais Vilks 2021”, kuras laikā skautiem un gaidām bija iespēja izpildīt vairākus dotos uzdevumus, kā piemēram, jāpiedalās nometnes tiešsaistes ugunskura vakarā, jānoskatās prezentācijas video par “Baltā Vilka” vēsturi, jānoiet vismaz 10 km pārgājiens un jāizpilda divi uzdevumi no janvāra skautu un gaidu attālinātas darbības programmas “Dari mājās”. Nometnes noslēgumā visi, kas paveica dotos uzdevumus un piedalījās tiešsaistes ugunskura vakarā – tradicionāli saņems “Baltā Vilka 2021” nometnes uzšuvi.

#DariMajās janvāra mēnesī jaunieši:

✅ apguva dažādus ugunskura veidus, pārbaudīja savas zināšanas “kahoot” testā un arī paši praktizēja savas jau esošās prasmes un pārbaudīja savas jauniegūtās zināšanas, kurinot  ugunskurus;

✅ izmēģināja audzēt zaļumus podiņā, kur audzētais un arī rezultāti (kādam vēl nebija paspējis izdīgt) bija dažādi – sīpolloki, avokado, pelēkie zirņi, redīsi, kaķu zāle, pat ozols;

✅ pārgājiena laikā iejutās dabas pētnieku lomā, novērojot aizsalušu Gauju, kas katru gadu nav nemaz redzams, gandrīz lidojošu koku ar saknēm virs zemes, jaunas alas, dažādu dzīvnieku – zaķu, stirnu, aļņa – pēdas sniegā, zīlītes un zvirbuļus;

✅izzināja 1991. gada Barikāžu notikumus, skatoties raidījumu “Atslēgas”, klausoties atmiņu stāstos, lasot informāciju un pārbaudot savas zināšanas testā;

✅ atceroties savus  “Baltā Vilka” spilgtākos momentus, kas vairākiem bija spēle “Sala”, kādam piedzīvotais aukstums, vēl kādam draudzīgās sarunas ap ugunskuru un jauniegūtās draudzības.

ℹ️ Kopumā uzdevumus veica un/vai piedalījās nometnes organizēšanā 80 dalībnieki (140 ugunskura vakarā). Visaktīvākie dalībnieki bija no Valmieras, Tukuma un Jūrmalas vienībām, kuru vadītāji arī rādīja labos piemērus jauniešiem, paši pildot dotos uzdevumus. Attālinātā nometne deva iespēju piedalīties arī skautam no Ogres, kurš šobrīd dzīvo Ženēvā, Šveicē. Iespēju piedalīties nometnē izmantoja arī vairāki “Latvijas Kristīgie skauti” biedri un nometnes “Mazais Namejs” dalībnieki. Ugunskura vakarā piedalījās arī skauti un gaidas no latviešu kopienām ASV un Austrālijā. Dalībnieki bija priecīgi par doto iespēju piedalīties nometnē, kaut attālināti, gūstot jaunas zināšanas un prasmes, atrodot motivāciju doties pārgājienā aukstumā, sajūtot kopības sajūtu tiešsaistes ugunskura vakarā un atceroties lieliskākos brīžus, skatoties “Baltā Vilka” prezentāciju.

Dalībnieki min:

📩 “Biju tiešsaistes ugunskura vakarā, noskatījos animāciju un izpildīju uzdevumu par Barikādēm. Izpētīju un noklausījos visus video un bija interesanti, it īpaši LTV raidījuma Atslēgas epizode, kura, manuprāt, bija ļoti prasmīgi izveidota.”

📩“Paldies par noorganizēto Baltā Vilka ugunskura vakaru. No šī mēneša uzdevumiem es izzināju Barikāžu notikumus, noskatoties ”Atslēgas” epizodi “Barikāžu stāsti” un noklausoties piecus audio stāstus par barikāžu dalībniekiem.”

Aktivitāte tika organizēta ar Izglītības un zinātes ministras Valsts jaunatnes politikas programmas 2021. gadam finansējuma atbalstu un skautu un gaidu brīvprātā darba ieguldījumu.

Attālinātas skautu un gaidu programmas #DariMājās februāra tēma būs “draudzība”. Tās ietvarā norisināsies attālināta mazskautu un guntiņu ziemas nometne, tiešsaistes nodarbības par attiecībām dažāda vecuma bērniem un jauniešiem, Draudzības dienas ZOOMvakars un citas aktivitātes. Seko līdzi informācijai un iesaisties!  (arī tad, ja nedarbojies skautu un gaidu organzācijā)

Comments are closed.