Baltais vilks 2013

No 3. līdz 6. janvārim Ložmetējkalnā vairāk kā 100 jaunieši pulcēsies skautu un gaidu ziemas sagaitā „Baltais Vilks”. Pasākuma mērķis ir bērnu un jauniešu patriotiskā un pilsoniskā audzināšana, izzinot Pirmo pasaules karu, un āra dzīves māku praktizēšana ziemas apstākļos.

Sagaita tiek rīkota jau 11. gadu ar mērķi godināt latviešu strēlniekus un mācīties āra dzīves prasmes ziemā. Vieta paliek nemainīga – Ložmetējkalns, kur Pirmā pasaules kara laikā noritējušas Latvijas pastāvēšanai nozīmīgas kaujas. Pasākumam ir savas tradicionālās sastāvdaļas – nometņošana ziemas apstākļos, vēstures izzināšana interaktīvā veidā, taču katru gadu tiek ieviesti arī jauni elementi, šoreiz tā būs stratēģiskā spēle visas sagaitas garumā. Spēles laikā dalībnieki strādās mazās grupās, mācīsies darot, pa dienu pelnīs punktus un vakarā tos pielietos, spēlējot galda spēli.

2013. gada sagaitā piedalīsies arī skauti un gaidas no Somijas. Šis fakts ir gana unikāls, jo gandrīz 100 gadus atpakaļ latvieši un somi karoja viens pret otru, bet šodien jaunieši darbojas kopā. Tas ir kā simbols mieram un draudzībai, ko skautisma/gaidisma kustība nes visā pasaulē.

Sagaitu organizē ir „Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija” un kā viesi piedalīsies arī jaunieši no Jaunsardzes un Somijas Gaidu un skautu asociācijas.

Organizatori pateicas LR Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, Rekrutēšanas un Jaunsardzes centram, a/s „Latvijas Valsts meži”, Valgundes pašvaldībai, a/s „Rīgas Dzirnavnieks” un SIA „Fazer Latvija” par atbalstu nometnes tapšanā.

Comments are closed.