Apceļo Eiropu ar “Discover EU”

Vai Tev ir 18 gadu? Meklē piedzīvojumus? Vēl 2 dienas – līdz 28. novembra plkst. 12.00 iespēja pieteikties ES iniciatīvai “Discover EU” un iegūt iespēju apceļot Eiropu!

Vairāk info un pieteikšanās: https://europa.eu/youth/discovereu_lv
Nenokavē un dalies ar informāciju arī ar saviem draugiem, radiem, paziņām!

Šogad Rīgas 1. gaidu vienības lielgaida Elīza devās šajā ceļojumā un par savu pieredzi stāsta sekojošo:
“Šogad uzvarēju konkursā un man bija iespēja doties ceļā pa Eiropu. Viena pati ceļoju pirmo reizi, tādēļ nemaz nezināju, ko gaidīt. Kā galveno mērķi izvirzīju Eiropas lielo muzeju, “lielās mākslas” apskatīšanu, ko arī piepildīju. Mākslu un Eiropas kultūras vēstures stūrakmeņus redzēju tik daudz, ka šķiet – pietiks pusei mūža. Kopā apmeklēju 5 valstis – Poliju, Čehiju, Austriju, Itāliju un Ungāriju un to galvaspilsētas.
Ceļošana vienai pirmo reizi mūžā bija pārbaudījums manām spējām paļauties tikai uz sevi, saplānot savu laiku un maršrutu un īstenot savas ieceres. Uzturēt uzmanību, piemēram, neiekrītot uz aizdomīgiem naudas maiņas punktiem vai bankomātiem un tirgotājiem, kuri izliekas nedzirdam tevi sakot, ka pietiks falafelu.
Atklāju, ka, ceļojot vienai, ir lielāka iespēja iepazīties ar jauniem cilvēkiem, ļauties nezināmajam. Tu nemitīgi esi ārpus savas komforta zonas, kas ir tieši tāds stāvoklis, kādā tu iegūsti visvairāk. Šis piedzīvojums noteikti nav izplānojams pilnīgi, jo, esot atvērtai dažādām iespējām un ļaujoties spontanitātei, ieguvums izvertās daudz piepildītāks un vertīgāks, kā biju paredzējusi.
Tomēr noteikti iesaku veikt iepriekšēju izpēti, lai pilsētās pavadītais laiks tiktu izmantots lietderīgi un nebūtu pēdējā brīdī jādomā, ko tad varētu šajā nepazīstamajā pilsētā padarīt, tādējādi ļoti iespējams palaižot garam kādu pieredzi, ko pēc tam nožēlot. Vēlams prasīt vietējiem ieteikumus pilsētas iepazīšanai, tie zinās vislabāk. Free tours (ar ziedojumu) ir labs veids, kā pirmajā dienā iepazīt pilsētu, tās galvenos punktus, un spēt labāk orientēties turpmākajās dienās.
Ceļojuma laikā radās iespēja patrenēt valodu zināšanas, kā arī ar to palīdzēt citiem, kā piemēram, ceļā uz Prāgu parunājot ar slovāku sievieti, kas brauca uz dēla kāzām, un nesen bija sākusi mācīties angļu valodu.
Daži secinājumi un ieteikumi citiem ceļotājiem. Naktsmājas izvēlējos caur mājaslapu booking.com, nakšņoju dažādos ekonomiskos, tomēr ar visu nepieciešamo nodrošinātos hosteļos, airbnb. Var izvēlēties arī couchsurfing, ko pati gan neizmantoju. Par to esmu dzirdējusi gan labus, gan sliktus pieredzes stāstus. Gulēju arī nakts pārbraucienos vilcienā. Tā kā braucu augustā, karstā laikā, izrādījās, ka mantas esmu paņēmusi par daudz. Jāņem vērā, ka visticamāk būs kur arī izmazgāt drēbes, tāpēc nemaz nevajag tik daudz. (Man pašai gan nācās Vīnē salūzušas veļasmašīnas dēļ likt slapjas drēbes somā, lai tās izžāvētu Romā).
Garākais pārbrauciens man bija 11 stundas, nakts – 14 stundas, kurā atrodoties šķita, ka nesagaidīšu tam galu, tādēļ ir vērts nodrošināties ar grāmatām, filmām vai garastāvokli sarunāties ar ceļabiedriem.
Jārēķinās ar to, ka projekts sedz tikai ceļa izmaksas (neskaitot sēdvietas rezervāciju).”

Comments are closed.