Aizritējusi skautu un gaidu ziemas nometne “Baltais Vilks”

No š.g. 8. līdz 10. janvārim, Ložmetējkalnā norisinājās ziemas nometne “Baltais Vilks”, kurā pulcējās vairāk nekā 160 skauti, gaidas un jaunsargi, lai pieminētu 99 gadus kopš Ziemassvētku kaujām, apgūtu jaunas prasmes un gūtu rūdījumu sev.

“Šī gada nometni “Baltais Vilks” īpašu padarīja aukstais laiks, tā bija iespēja pārbaudīt savas spējas dzīvot ārā šādos izaicinošos apstākļos, bieži tā negadās nometņot. Ar nepacietību gaidu nākamā gada nometni – nākamo izaicinājumu,” tā par nometni 14 gadus vecais skauts Rinalds no Kocēnu 38. skautu vienības.

Nometnē “Baltais Vilks” skautiem, gaidām un jaunsargiem bija iespēja piedalīties dažādās izglītojošās un praktiskās aktivitātēs ar mērķi uzzināt ko vairāk par notikumiem Ložmetējkalnā, uzlabot komandas darba un āra dzīves prasmes. Nometnē viesojās arī Latvijā dislocētie ASV armijas karavīri, izglītojot nometnes dalībiekus par navigāciju, ēst gatavošanu un pirmo palīdzību. Tāpat, jaunieši piedalījās Ložmetējkalnā notiekošajos piemiņas pasākumos. Skauti un gaidas šogad īpaši pieminēja 99 gadus kopš Ziemassvētku kaujām, veidojot akciju “99 vadugunis”, kur kopīgi tika iedegtas zaļas uguntiņas jeb vadugunis, simbolizējot kauju laikā strēlnieku veiktās frontes pārrāvuma vietas.

Arī mūsdienās sabiedrībai ir vajadzīga “vaduguns”, kas palīdz attapties vērtību apjukumā un atgādina darīt kaut ko labu savas valsts attīstībai un drošībai. Tikai darot labos darbus un stiprinot sevi varam saglabāt (un nosargāt) to mieru, kurā mēs šobrīd dzīvojam,” tā par akciju stāsta Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas valdes priekšsēdētāja  Agnija Jansone.

Par nometnes iespaidiem stāsta arī tās vadītājs, Nils Klints: “Šī nometne bija kas īpašs, jo tajā jaunieši varēja ne tikai apgūt un attīstīt dažādas prasmes, bet arī ieraudzīt vēsturiskos notikumus citā, pavisam tiešā un aizsniedzamā veidā. Šī gada aukstie laikapstākļi to padarīja par vēl lielāku izaicinājumu, ļaujot dalībniekiem norūdīties un pilnveidoties raksturā.”

Šogad nometnē viesojās vairāk 300 viesi, tai skaitā Latvijas Republikas Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube, kā arī citu valstu amatpersonas un ASV armijas karavīri.

Nometne “Baltais Vilks” notika jau 14. reizi, tradīcija – janvārī doties uz Ložmetējkalnu, saglabājusies kopš pirmās Latvijas valstiskās neatkarības laikiem, kad skauti devās pārgājienā uz Ziemassvētku kauju vietām, lai pieminētu latviešu strēlniekus. Šobrīd nometne “Baltais Vilks” ir lielākā skautu un gaidu ziemas nometne Baltijas valstīs, katru gadu tajā pulcējoties skautiem un gaidām no dažādām Latvijas pilsētām un ārzemju viesiem.

Šogad nometnē piedalījās vairāk nekā 160 jaunieši (vecumā no 12 līdz 25 gadiem). “Latvijas Skautu un gaidu centrālo organizāciju” pārstāvēja vienības no Valmieras, Kocēniem, Rīgas, Ogres, Ķeguma, Ogresgala un Tukuma, savukārt “Latvijas Kristīgos skautus” pārstāvēja Dobeles un Baldones vienības. Nometnē piedalījās arī Jaunsardzes pārstāvji no Jelgavas un Babītes, kā arī skauti no Somijas.

Nometne “Baltais Vilks” tapusi sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju, Rīgas Domes izglītības, kultūras un sporta departamentu, kā arī ar Āra dzīves apmācību centra “Pelēkais Vilks”, un Nacionālo Bruņoto spēku atbalstu.

 

Foto : Uldis Jansons , Jānis Legzdiņš

   IMG_1458 IMG_1461 IMG_1432 IMG_1375  IMG_1438   IMG_1466 IMG_1540 IMG_1547 IMG_1716 IMG_6322 IMG_6331 IMG_6356 IMG_6368

Comments are closed.