AGORA – līderības pamācības jauniešiem

No š.g. 10. līdz 14. aprīlim Marta Sarksņa no Ogres 29.gaidu vienības (Ogres skauti un gaidas ) un Annija Preisa no Rīgas 1.gaidu vienības piedalījās skautu un gaidu līderības apmācībās jauniešiem – AGORA , kura mērķi bija: iepazīties un saprast ilgtspējīgas attīstības mērķus, iepazīt roveru un lielgaidu programmu Eiropas valstīs un attīstīt komunikācijas prasmes starptautiskā vidē.
Marta stāsta: “Pasākuma laikā ieguvu vairākus draugus no visas Eiropas, kā arī es iemācījos: nebaidīties izteikt savu viedokli ne tikai runājot latviski, bet arī angliski, pareizi runāt publikas priekšā, iemācījos to, kā attīstot ilgtspējīgas attīstības mērķus dažādās valstīs, mēs varam palīdzēt daudzu valstu iedzīvotājiem izkļūt no nabadzības, jo visiem ir tiesības dzīvot cilvēciskos apstākļos. Ļoti interesanti bija uzzināt to, kā skauti un gaidas darbojas citās Eiropas valstīs, kā arī bija interesanti pavērot dažādu valstu kultūras un to atšķirības. Man interesanti šķita, ka citās organizācijās mazskautu un guntiņu vecums sākas jau no pieciem vai pat četriem gadiem, bet Latvijā tika no septiņiem, kā arī tas, cik ļoti cilvēki, kas nāk no dažādām kultūrām, var būt atšķirīgi un pārsteidzoši. Es novērtēju doto iespēju un citiem saviem vienaudžiem ieteiktu nebaidīties un pieteikties starptautiskām un vietējām apmācībām, ko piedāvā mūsu organizācija.”

Pasākuma realizēšana un Latvijas delegācijas dalība apmācības tika līdzfinansēta no Eiropas Skautu organizācijas (Scouting in Europe ) , Eiropas komisijas Erasmus + programmas ( Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra ) un Valsts jaunatnes politikas programmas (Jaunatnes lietas Izglītības un zinātnes ministrija ) finansējuma.

#Izaugsme #līderība #MyEuropeMySay

Foto: LSGCO arhīvs

Comments are closed.