Starptautiskie viesi 2012. gadā

2012. gada jūlijā Latviju apciemoja astoņpadsmit skauti no Gracas, Austrijas. Pēc vizītēm uz Siguldu, Gaujas Nacionālo parku, un Slīteres nacionālo parku, tika aizvadīts jauks vakars v.v. Līgas Jagmanes dārzā. Vakars galu galā izvērtās par mini – džamboreju, jo dārza piknikā piedalījās 60 Slovēņi, kuri bija ceļā uz Roverway, Austriešu ciemiņi, un arī saujiņa latviešu skauti, gaidas un vadītāji, kopā sasniedzot ap 100 cilvēkiem. Slovēņi izlaidēja visus ar spēlēm.
Liels paldies par uzņemšanu v.v. Līgai Jagmanei!

Garāks piedzīvojums padomā bija kristīgo skautu grupai no Francijas ziemeļiem, Lilles, kuri augustā ieradās Latvijā. Kamēr paši skauti klejoja ap Rīgas Autoostu, meklējot vilcienu uz Tērveti (uz Tērveti vilciens ) , viņu vadītāji jau meklēja nometnes vietu pašā Tērvetē. Izrādījās, ka nedarbojas mobilie telefoni skautu grupai un to vadītājiem. Tīras sagadīšanās pēc izdevās skautus Rīgā pārķert un ar Jelgavas autoostas atsaucību, pamainot maršruta autobusa maršrutu (!), izdevās skautus arī iesēdināt pēdējā autobusā uz Tērveti, kur visi 20 bija paredzējuši nometņot blakus Tērvetes Dabas Parkam, pie Gulbju ūdenskrātuves. Trīs nedēļās franču skauti prata gan pārsteigt, uzbūvējot savas teltis kokos, gan aizbraukt uz Lietuvu, paļaujoties, ka mājup ved vairāk kā viens autobuss dienā, atstāt visu nometni bez uzraudzības uz diennakti… izpirkt visu baltmaizi Tērvetes veikalos, un krietni pazemināt līmeni kaimiņu akai. Sīkstās lauku omes gan ātri vien jauniešiem atgādināja, kā atrast dzeramo ūdeni dabā pašu spēkiem.

Tēvetes novadā tika veikts labais darbs divās skolās un kapsētā, palīdzot mainīt skolas jumtu, sagatavot sporta laukumu jaunajam mācību gadam un izveidojot jaunus celiņus. Tika arī apciemots bērnu nams, apmeklēta zaļumballe, izdejoti zaļumballes hiti ar vietējiem jauniešiem. Tērvetnieki atceras skautus ar labu vārdu un labprāt gaida ciemos atkal.

Liels paldies Rīgas 1. gaidu vienības meitenēm Vitai, Alisei un Agnesei, kuras daudz palīdzēja, komunicējot ar vietējiem iedzīvotājiem un labo darbu veicot.

Aprakstu sagatavoja v.v. Linda Aisma Ķiesnere (1.gv.)