Skautu un gaidu apmācību nometne pieaugušajiem – 24.paralēle

Aicinām uz skautu un gaidu apmācību nometni pieaugušajiem!12282905_10153694836851203_696900309_n

Apmācību nometnes mērķis ir caur nometņošanu, āra dzīves aktivitātēm, iepazīstināt ar skautismu un gaidismu (pasaules mēroga bērnu un jauniešu organizācijas darbību Latvijā ), piesaistīt jaunus brīvprātīgos organizācijai.

Mērķauditorija:
– jebkurš interesents, kurš vēlas iepazīt skautu un gaidu darbību, apgūt āra dzīves prasmes un iepazīties ar jauniem cilvēkiem;
– no 21 gada.
Apmācību dalībnieki var ņemt līdz bērnus, tie darbosies paralēli.

Programmā:
Āra dzīves pamatprasmes – nometnes vietas izvēle, būvju veidošana (pavards, nojume utt);
Skautu un gaidu darbības metodes un programma – darbs mazās grupās, komandas stiprināšana, vērtību sistēma, mācīšanās darot, tradīcijas, rituāli;
Tālākais process – Kā dibināt vienību? Kā iesaisīties organizācijā?

Semināru vadīs: skautu un gaidu vadītāji/-jas no Latvijas un Dānijas

Dalības maksa: 35 eiro, dalībnieku bērniem 20 eiro.
Dalības maksā ietilpst ēdināšanas un programmas izdevumi.
Pasākumam ir atbalsta fonds ceļa izdevumu segšanai, ja tas ir nepieciešams.

Vieta: Tukuma skautu un gaidu nometņošanas vietā, 7km no Tukuma uz Engures pusi.

Datumi: 6.-9.jūlijs (sākums plānots 6.07.plkst.16:00 vai 7.07.plkst.11:00 – precizēt pieteikšanās anketā, noslēgums 9.07.plkst. 16:00)
Sadzīves apstākļi: gulēšana ārā teltīs (savās, ja nepieciešams, org. var nodrošināt), ēdināšna – pašgatavota uz ugunskura, mazgāšanās un WC – meža apstākļos. Vietai blakus ir liels dīķis, ir iespēja peldēties.
Nokļūšana ar savu transportu vai sabiedrisko līdz Tukumam (var pabraukt pretim).

Pieteikšanās: Līdz 16.jūnijam, aizpildot pieteikuma anketu elektroniski http://ej.uz/ApmacibuNometne

Apstiprinājums par kursi norisi tiks izsūtīts 19.jūnijā.
Līdz ņemamo lietu saraksts un precīzāka programma tiks nosūtīta pēc dalības apstiprināšanas.

Sīkāk informācijai: info@skauti.lv, 27852614

Ja iepatīkas un ir “iekšējā sajūta”, ka gribas turpināt gaitas organizācijā, apmācību nometnes dalībnieki aicināti uz skautisma 100 gadei veltīto nomenti – Latviešu skautiem 100 | nometne Simtgades ugunskurs un vadītāju apmācībām 6-8.oktobrī (Ķegumā), un pamazām veidot savu skautu un gaidu vienību.

 

Jaunumiem par pasākumu var sekot līdz arī pasākuma Facebook vietnē: https://www.facebook.com/events/1298367270283998/


Pieaugušie ar savu brīvprātīgo darbu, vadot neformālās izglītības iknedēļas nodarbības bērniem un jauniešiem, nodrošina skautu un gaidu darbību ikdienā – palīdz bērniem un jauniešiem atklāt savas spējas un potenciālu un realizēt mērķus, balstoties uz skautu un gaidu vērtībām un atbildību pret vietējo kopienu. Lai dotu iespēju vairāk bērniem un jauniešiem iepazīt šo piedzīvojumu un, mācoties darot, apgūtu jaunas prasmes un iemaņas, mums ir nepieciešami vadītāji, kas vēlas ar tiem strādāt!

Ko nozīmē kļūt par brīvprātīgo skautu un gaidu organzācijā?
– ievērot organizācijas darbības pamatprincipus;
– regulāri vadīt bērniem un jauniešiem nodarbības – tas aizņem 1,5-2h nedēļā un vidēji 1 nedēļas nogali 2-3 mēnešos. Nodarbības balstās uz neformālās izglītības programu, vadītājs ir kā koordinators dalībnieku izzināšanas procesā;
Sākotnējā periodā brīvprātīgais var piedalīties pie esošām vienībām, izmēģināt spēkus nodarbību vadīšanā nometnē “Simtgades ugunskurs” (6-12.aug.), vēlāk dibināt pats savu vienību un darboties autonomi. Organizācija atbalstīs brīvprātīgo jaunas vienības izveidē – gan metodiski, gan praktiski.
– būtībā tas nozīmē iesaistīties starptautiskā kustībā, kļūt daļu no tās un pieņemt to kā daļu no sava dzīves veida;

Ko Tu iegūsi no apmācībām un kļūstot par brīvprātīgo?
– jaunu personisko izaicinājumu un izaugsmi;
– apgūsi praktiskas āra dzīves prasmes, kas var noderēt arī nometņojot ar draugiem, ģimeni;
– attīstīsi vadības, sadarbības un radošuma prasmes;
– norūdisi sevi raksturā;
– jaunu draugu loku, kas līdzinās brālībai / māsībai;
– piederību lielākai bērnu un jauniešu, brīvprātīgo kustībai pasaulē;
– prieku un gandarījumu par labo darbu, ko dari sabiedrībai;

Comments are closed.