Vaboles 45. gaidu vienības “Mūsu mazais pārgājiens”

Vaboles 45.gaidu vienības meitenes piedalījās Zemkopības ministrijas konkursā “Mūsu mazais pārgājiens”. 65 interešu pulciņu konkurencē tika iegūta pirmā vieta un naudas prēmija 450 eiro.

Šī gada konkursa tēma bija “Mežs-mūsu bagātība!”. Konkursa uzdevumi – izpētīt literatūru un informācijas avotus par meža ekonomisko devumu un doties pārgājienā, lai izpētītu koka mūsdienīgu un daudzfunkcionālu izmantošanu savā pagastā un novadā.

Mēs izspriedām, ka meža ekonomiskais devums varētu būt: 1. kokmateriāli, 2. malka kā kurināmais, 3. ogas un sēnes, 4. medījumi. Attiecīgi meklējām literatūru un informācijas avotus par šīm tēmām. Un lai tas nebūtu garlaicīgs Copy/Paste, izveidojām par to video.

Katra meitene devās pētniecības gājienā un pēc noteikta plāna izpētīja kādu objektu no koka savā tuvākajā apkārtnē. Līdz ar to mums radās krājumiņš ar 16 koka objektiem savā novadā.

Visas kopā devāmies uz tuvējo Kneikas mežu. Izpētījām atšķirības starp lapu koku un skuju koku mežu, atradām “savu” koku, izspēlējām dažādas meža spēles, sacepām desiņas.

Visu savu darbošanos skaisti noformējām un iesējām. Nu lūk – un ieguvām 1.vietu.

Iegūto balvu izmantosim ekskursijai – maršrutu vēl izdomāsim.

Ingrīda Litiņa, 45.gaidu vienības vadītāja

SAM_1550 SAM_1561 SAM_1577 SAM_1586 SAM_1601

Comments are closed.