24 Paralēle noslēgusies

2015.gada 9.augustā „Tigavā” – skautu un gaidu mežā Kuldīgas rajonā, ieradās gandrīz 50 dalībnieki, gatavi piedzīvotu, iespējams, vienu no līdz šim lielākajiem sava mūža ( vismaz šīs vasaras) izaicinājumiem. Katram izaicinājums bija citādāks, liela daļa dalībnieku nekad nebija nakšņojuši teltīs, bijuši tik tālu mežā, vai pavadījuši tik ilgu laiku bez vecāku klātbūtnes.

Arī visiem 13 brīvprātīgajiem vadītājiem nometne bija kā zināms izaicinājums, vairākiem tā bija pirmā nometne, kuru paši palīdz gan veidot, gan vadīt, daži nekad āra dzīves apstākļos nebija strādājuši ar bērniem, kuri ikdienā nedarbojas skautu un gaidu pulciņos. Nometne pilnīgi noteikti bija ieguvums ne tikai bērniem, bet arī vadītājiem, kuri varēja uzlabot savas līderības spējas, gūt jaunas praktiskās zināšanas un vērtīgu pieredzi nometņu vadīšanā.

Dalībniekiem vajadzēja pilnveidot savstarpējās komunikācijas, komandas darba un iecietības spējas, jo bez tām dzīve mežā nebūt nebūtu bijusi iespējama, un pat ja būtu iespējama, tad noteikti nebūtu viss tik patīkama. Kaut arī dzīvošana mežā, nakšņošana teltī, vakariņošana pie pavarda un stāstu stāstīšana pie ugunskura varētu šķist gana interesanti, dalībniekiem bija iespēja arī piedalīties dažādās nodarbībās un aktivitātēs.

Nodarbības bija daž ne dažādās, sākot ar ēst gatavošanu uz pavarda, beidzot ar zvaigžņu lietus vērošanu pusnaktī. Nodarbībās dalībnieki varēja uzzināt par to, kā orientēties mežā, kā izdzīvot neikdienišķās situācijās, izmēģināt prasmes alpīnismā, aizdomāties par vides problēmām, un to, kā katrs pats izturas pret vidi un dabas resursiem, iegūt vēl daudz un dažādas noderīgas zināšanas un praktiskas iemaņas.

Pārgājiens pilnīgi noteikti bija katra paša vislielākā fiziskā un garīgā cīņa visas nometnes laikā, jo cik gan viegli ir nostaigāt n-tos kilometrus pa Kuldīgu, pildot foto orientēšanās uzdevumus, zinot, ka tur pat netālu ir Ventas Rumba, kur vēlāk paredzēts atpūtas un peldes brīdis.

Jautrību un cīņassparu dalībniekos saglabāt palīdzēja nakts spēles, kas bez emocijām neatstāja nevienu, parastās sporta un galda spēles, kuras tika spēlētas gan nodarbību starplaikos, gan pēc pašu dalībnieku iniciatīvas savā brīvajā laikā, tai skaitā arī nakts miera laikā sačukstoties.

Diemžēl visam kādreiz ir jābeidzas, un tā nu 13. augustā ar svinīgu Latvijas karoga nolaišanas ceremoniju nometne tika slēgta. Visi, gan dalībnieki, gan vadītāji noguruši, bet jaunām zināšanām un emocijām pilni, devās mājās.

Šāda tipa nometni, kur dalībnieki var izdzīvot paralēles ikdienas skautošanai un gaidošanai, Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija (LSGCO) rīkoja otro gadu, lai iepazīstinātu bērnus un jauniešus ar šo vispasaules kustību, kā arī, lai nodrošinātu saturīgu, veselīgu un izglītojošu brīvā laika nodarbi vasaras brīvlaikā. Šis ir arī veids, kā plašākai sabiedrības daļai parādīt, ka organizācija ir atvērta ikvienam interesentam.

Šogad nometne tapa ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu, LSGCO ieguldījumu un dalībnieku līdzmaksājumu.

LVAF

Organizācija pateicas ikvienam, kurš palīdzēja tapt nometnei „24.paralēle.2015”!

Informāciju sagatavoja Alise Elksne

24_paralele_2015_1 24_paralele_2015_2 24_paralele_2015_3 24_paralele_2015_4

Comments are closed.