Tapuši 30 dokumentāli video stāsti par brīvprātīgo darbu

Svinot savas darbības atjaunošanas trīsdesmitgadi, biedrība “Latvijas skautu un gaidu centrālā organizācija” (LSGCO) nākamās 30 dienas publicēs 30 sekunžu dokumentālus video stāstus, lai  iedvesmotu ikvienu Latvijas iedzīvotāju veltīt vismaz divas stundas nedēļā brīvprātīgajam darbam. Biedrība katru dienu sociālajos tīklos publicēs vienu īsstāstu.

Kāda būtu Latvija, ja ikviens 2h veltītu brīvprātigajam darbam?

24. novembrī Latvijas skauti un gaidas svinēs 30. savas darbības atjaunošanas gadadienu. Lai to atzīmētu, LSGCO izveidojusi 30 sekunžu garus īsstāstus, ko 30 nākamās dienas publicēs sociālajos tīklos. Video mērķis ir popularizēt brīvprātīgo darbu Latvijā, veidojot mūsu valsti un sabiedrību stiprāku, iejūtīgāku un demokrātiskāku. Dokumentālajos video skauti un gaidas stāsta par savu pieredzi, veicot darbus, kas palīdz kopienai, aicinot ikvienu Latvijas iedzīvotāju vismaz divas stundas nedēļā veltīt brīvprātīgajam darbam.

Video: Skautu un gaidu kanāls

Video nr. 1 Karlīna Latsone, lielgaida –  ej.uz/LSGCO30_saliedetiba

Video nr. 2 Andris K. Bērziņš, viedskauts – https://ej.uz/LSGCO30_turigums

Skauti un gaidas ir labs piemērs tam, ka nevalstiskajās organizācijās izaug sabiedriski aktīvi un atsaucīgi cilvēki, kuri ikdienā gatavi veikt labus darbus. Mūsu organizācijas biedri labi ilustrē to, ka tie, kuri brīvprātīgi darbojas LSGCO, arī vēlāk turpina šīs vērtības ieviest dzīvē. Video redzams, ka skauti un gaidas brīvprātīgi ada zeķītes priekšlaicīgi dzimušiem bērniem, rīko vasaras festivālu, strādā ar jaunuzņēmumiem. Gribējām ar šo dažādību iedvesmot arī citus padomāt, kas ir tie talanti un iespējas, ko ikdienā var veikt brīvprātīgi. Starptautiski pētījumi rāda, ka valstis, kurās iedzīvotāji vismaz divas stundas nedēļā (100 stundas gadā) velta brīvprātīgajam darbam, ir daudz demokrātiskākas un cilvēki tajās laimīgāki un pašapzinīgāki,” skaidro LSGCO valdes priekšsēdētāja Agnija Jansone.

Brīvprātīgā darbs ir visā pasaulē atzīts un populārs veids, kā iedzīvotāji iesaistās sabiedriskajā dzīvē un pārveido, uzlabo savu un apkārtējo dzīves kvalitāti.

Projekta radošā komanda:

Idejas autore: Eva Johansone

Operators un montāžas režisors: Jānis Kešāns

Producēšana: Agnija Jansone

Video sērija ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Video sērijas par brīvprātīgo darbu izplatīšanu līdzfinansē EEZ un Norvēģijas grants.

Skautisms un gaidisms ir jaunatnes neformālās audzināšanas kustība, kas papildina skolu un ģimeni. To mērķis ir audzināt jaunatni par krietniem un derīgiem savas valsts un pasaules pilsoņiem. Skautisms un gaidisms attīsta pārliecību, vēlmi izzināt, atklāt un gribu mācīties. Šobrīd Latvijā ir vairāk nekā 950 aktīvu skautu un gaidu. Latvijas Skautu un Gaidu centrālā organizācija ir pasaules skautu un gaidu organizāciju WOSM (World Organization of the Scout Movement) un WAGGGS (World Association of Girl Guides and Girl Scouts) dalīborganizācija.

Papildu informācija: Agnija Jansone, mob. 29157780, www.skautiungaidas.lv un www.faceboook.com/skautiungaidas

Preses relīze:

Comments are closed.